Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

KAdınların Gözdesi Pinterest Gizlilik Sorunu!

Sevilen ve birçok kişinin kullandığı sosyal medya uygulamalarından biri olan Pinterest, yaratıcılık üstüne kurulu bir platform olarak öne çıkıyor. Bu nedenle dekorasyon ve benzeri şeyler işin fazlasıyla kullanılan bir uygulama. Pinterest’in sahip olduğu gizlilik politikası, eleştiri oklarının hedefi olmaya başladı.

Sevilen sosyal medya uygulamalarından biri olan Pinterest’tin gizlilik politikası sorun yaratmaya başladı. Yaratıcılık üstüne kurulu olan platform, arama sonuçlarında yeterli sınır bulunmaması nedeniyle gündeme çıktı.

OneZero’nun keşfettiği ve Pinterest’in gizlilik politikasında yer alan sorun, hassas ve sakıncalı içerikleri kaldırmayıp, yalnızca gizlemesinden kaynaklanıyor. Gizlenen içerikler, başka aramalarda kullanıcıların karşısına çıkabiliyor.

Amerika’da yaşanan ırkçılık olaylarından sonra, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya uygulamaları, bu tür içerikler için hassas içeriklerin denetimlerini sıklaştırdı.

Diğer sosyal medya platformlarınının konuya hassas bir şekilde yaklaşıp, Pinterest’in aynı şekilde yaklaşmaması kullanıcıların tepkisini çekmeye başladı.

Pinterest, gizlilik politikası kararlarını ihlal ettiği düşünülen ve şikayet edilen içeriklerin, tamamen kaldırılmasına dair istekler bulunsa bile, arama sonuçlarında bazen o içeriklerin gösterilebileceğini belirtiyor.

Platform yöneticilerinin Pinterest’i sosyal medya platformu yerine katalog olarak değerlendimesi gerektiğini söylediklerini de belirtelim.

Platformda giriş yapmadan arama yapamasanız da, bir hesabın sitesini ziyaret ederek, istediğiniz içeriklere ulaşabiliyorsunuz.

 

Related posts

Dikkat! Hacker’lar bilgilerinizi çalıp paraya dönüştürüyor!

Fatih Akgün

Resmi Olmayan Koronavirüs Uygulamaları App Store’dan Yasaklandı

Fatih Akgün

Spotify’e bağış sistemi geliyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap