Teknolojix Haber
MOBİL

Kendi Kendine Yandığı Ortaya Çıkan Xiaomi Note 7 Pro…

Son yıllarda hayatımızın olmazsa olmazları hâline gelen akıllı telefonlar, bünyelerinde barındırdıkları donanımlarla aslında taşınabilir küçük bilgisayarlar olarak nitelendirilebilir. Bu cihazların taşınabilir olmasını sağlayan donanım da bataryalar. Peki bu bataryaların patlama veya yanma gibi riskleri bulunuyor mu?

Akıllı telefon sektöründeki birçok üretici, ürettiği cihazlarında testler uyguluyor. Telefonların en kritik parçalarından biri olan bataryalar da belli kriterlere uygun olarak üretildikten sonra türlü testlerden geçiyor. Yani bataryaların patlama veya yanma riski, tüketiciye ulaşmadan önce en düşük seviyeye indirgeniyor. Ancak bu noktada gözden kaçan bazı durumların istenmeyen sonuçlar doğurduğuna daha önce şahit olmuştuk. Şimdi de Xiaomi Note 7 Pro’nun kendi kendine alev aldığı iddiası gündemde.

Aynı ay içerisinde 2 kullanıcıdan Xiaomi markalı telefonunun alevler içinde kaldığı haberi geldi:

Akıllı telefon sektöründe bundan birkaç yıl önce Samsung’un ürettiği Galaxy Note7 telefonlarda bir batarya sorunu olduğu gündeme gelmişti. Başta bu sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığı söylense de daha sonra batarya sorununun tüm Galaxy Note7’lerde olduğu anlaşılmış ve tüm bu cihazlar Samsung tarafından geri toplanmıştı.

O dönemden bu yana geçen süre içerisinde bazı telefonların yandığı haberleri gündeme gelse de bunların kullanıcı hatasından kaynaklandığı ve genel olarak telefonları etkileyen bir sorun yaşanmadığı anlaşılmıştı. Şimdiyse son döneme damga vuran Xiaomi’nin bazı telefonlarının kendi kendine alevler içinde kaldığı söyleniyor.

Bundan yaklaşık 1 ay önce bir Xiaomi Redmi Note 7S modelinin kendi kendine yandığı rapor edilmiş, ardından Çin’den bir kullanıcı Xiaomi Redmi Note 7 Pro’sunun alev aldığını söylemişti. Aynı ay içerisinde gelen bu yanma haberleri, ‘Xiaomi markalı telefonlarda bir batarya sorunu mu var’ sorusunu gündeme getirmişti. Bu konuda kullanıcılarının içini rahatlatmak için bir açıklama yapan Xiaomi, iki cihazda da sorunun telefondan kaynaklanmadığını ve bu yüzden cihazların garanti kapsamına alınmayacağını belirtmişti.

Related posts

Samsung En Ucuz Akıllı Telefonunu Duyurdu

Fatih Akgün

Altın kaplama iPhone 11 Pro Max ve Akıllara Zarar Fiyatı!!!

YouTube Music’e Şarkı Sözlerini Görüntüleme Özelliği….

Fatih Akgün

Yorum Yap