Teknolojix Haber
YAŞAM

Kimlik Kartlarına Yeni Özellik! ATM’lerden Para Çekilebilecek!

Yeni kimlik kartına sahip olan vatandaşların, İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımı ödemelerini PTT ATM’lerinden alabilecek.

Birçok özelliği bulunan ve birkaç yıl önce ülkemizde kullanılmaya başlanan Yeni Kimlik kartları yeni bir özelliğe daha sahip oldu. Yeni kimlik kartına sahip olan vatandaşlar, kartlarıyla PTT ATM’lerinden para çekebilecekler. PTT A.Ş.’den yapılan duyuruda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımıyla beraber İŞKUR ödemeleri alacak vatandaşların yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM’lerinden ödeme alabilecekleri açıklandı.

PTT’nin bu uygulamasından yararlanmak isteyenler, kimlik kartlarını nüfus müdürlüklerinden aldıkları sırada verilen şifreleri kullanabilecekler. İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımlarının ödeme tarihleri, hak sahiplerinin telefonlarına gelecek SMS ile bildirilecek. Nüfus müdürlüğü tarafından verilen yeni kimlik kartı şifresini bilmeyen veya hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini eskiden olduğu gibi PTT şubelerinde bulunan gişelerden yapabilecekler.

Related posts

Market Poşetlerinden Virüs Bulaşır mı?

HELİN KIZILBOĞA

İphone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nihal Sanlı

Gaziantep Üniversitesi Plazma Çalışmasında Sona Geldi. Koronavirüsün Tedavisi İçin Umutlandıran Gelişme!

Kübra Karslı

Yorum Yap