Teknolojix Haber
YAŞAM

Kimlik Kartlarına Yeni Özellik! ATM’lerden Para Çekilebilecek!

Yeni kimlik kartına sahip olan vatandaşların, İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımı ödemelerini PTT ATM’lerinden alabilecek.

Birçok özelliği bulunan ve birkaç yıl önce ülkemizde kullanılmaya başlanan Yeni Kimlik kartları yeni bir özelliğe daha sahip oldu. Yeni kimlik kartına sahip olan vatandaşlar, kartlarıyla PTT ATM’lerinden para çekebilecekler. PTT A.Ş.’den yapılan duyuruda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde verilen sosyal yardım ve doğum yardımıyla beraber İŞKUR ödemeleri alacak vatandaşların yeni kimlik kartlarıyla PTT ATM’lerinden ödeme alabilecekleri açıklandı.

PTT’nin bu uygulamasından yararlanmak isteyenler, kimlik kartlarını nüfus müdürlüklerinden aldıkları sırada verilen şifreleri kullanabilecekler. İŞKUR, sosyal yardım ve doğum yardımlarının ödeme tarihleri, hak sahiplerinin telefonlarına gelecek SMS ile bildirilecek. Nüfus müdürlüğü tarafından verilen yeni kimlik kartı şifresini bilmeyen veya hatırlamayan vatandaşlar, işlemlerini eskiden olduğu gibi PTT şubelerinde bulunan gişelerden yapabilecekler.

Related posts

Dünya’ nın geleceğini aşırı sıcaklar tehdit ediyor !

Fatih Akgün

PANDEMİYİ DEĞERLENDİR … İNGİLİZCE ÖĞREN

Fatih Akgün

e-Nabız’dan Kovid-19 test sonuçlarına Ulaşılabilecek

Fatih Akgün

Yorum Yap