Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Koç Holding İlk Çeyrek Verileri Açıklandı!!

Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Çakıroğlu, “Şirketlerimiz kesintisiz olarak hizmet vermeyi sürdürürken, ülkemizin Covid-19 mücadelesine destek olmak amacıyla hiç zaman kaybetmeden güçlerimizi birleştirdik.” ifadelerini kullandı.

Koç Holding’den yapılan açıklamaya göre, Koç Holding, 2020 yılının ilk çeyreğinde konsolide bazda toplam 39,4 milyar TL gelir elde ederken, 3,5 milyar TL ana ortaklık payı net dönem kârı açıkladı. Net dönem kârının 3,4 milyar TL’lik kısmı bir defaya mahsus işlemlerden elde edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) Levent Çakıroğlu, şunları kaydetti:

”Salgın her ne kadar ülkemizdeki etkisini Mart ayının ikinci yarısında göstermeye başlasa da dünyanın dört bir yanında faaliyet gösteren bir topluluk olarak koronavirüsün etkilerine daha erken maruz kaldık. Tüm imkânlarımızı kullanarak fabrikalarımızda solunum cihazı ve sağlık ekipmanları üretimi gerçekleştirdik. Koç Holding’de kriz yönetim merkezimizi kurduk, sağlık ve güvenlik başta olmak üzere Topluluğumuz genelinde uygulanacak ana prensipleri belirledik.Salgının etkilerini ikinci çeyrekte daha net olarak göreceğimizi düşünüyoruz.Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılmış olan Milli Dayanışma Kampanyası’na Yapı Kredi, Tüpraş, Opet ve Aygaz’ın destekleriyle toplam 20 milyon lira katkı sağladık. Koronavirüsle mücadele günlerinde ülkemizin ve toplumumuzun iyileşmesine destek vermek üzere attığımız bu adımlar dünyada da yankı buldu. Bu şekilde örnek gösterilmek, Topluluğumuz bünyesinde büyük emek sarf eden tüm çalışma arkadaşlarımıza büyük bir gurur yaşattı.” dedi.

Kaynak: A.A

Related posts

Apple AirPods Üretimi,Corona Virüsü Nedeniyle Gecikecek

Fatih Akgün

Yerli Otonun Medya Sorumlusu Hakan Özenen

Fatih Akgün

Mercedes ve BMW Anlaşmayı Askıya Mı Aldı?

Fatih Akgün

Yorum Yap