Teknolojix Haber
OYUN

Konsol Oyuncularına Müjde, PlayStation 5 tanıtım tarihi açıklandı!

Peki Çok Beklenen PlayStation 5 tanıtım tarihi ne zaman?

Aylardır PlayStation 5 hakkında çeşitli bilgiler veren Japon teknoloji firması, nihayet beklenen lansman tarihini duyurdu. Daha önce 3 Haziran 2020 olarak dillendirilen bu tarihin Sony tarafından yapılan açıklama ile doğru olmadığı ortaya çıktı.

Bu etkinlikte PlayStation 5’in bütün detayları pek yer almayacak gibi duruyor. Zira Sony, rakibi olan Microsoft’un hamlelerini izliyor ve onları çok iyi analiz ediyor. Bu bağlamda Sony, PlayStation 5 hakkında açıklamalar yapmaya devam edecek.

PlayStation, resmi Twitter hesabından bu konuya ilişkin bir duyuru yaptı. Alınan bilgilere göre PlayStation 5 lansman tarihi için belirlenen günün 4 Haziran 2020 olduğu belirlendi. Bu tarih, PlayStation 5 tanıtım tarihi adına bekleyenleri sevindirdi.

Etkinliğin bir saatten fazla süreceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor. Sony’nin CEO’su Jim Ryan, bu etkinlikte PlayStation 5 oyunlarına da yer verileceğini ve onların detaylı bir şekilde inceleneceğini belirtti.

Jim Ryan, önümüzdeki hafta düzenleyeceği bu etkinlik için şunları söyledi: “PlayStation 5 için geliştirilen oyunlar, dünya çapındaki yenilikçi stüdyolardan geliyor ve bu sektördeki en iyi markaları temsil ediyor.”

“Hem büyük olan oyun stüdyoları hem de küçük olan stüdyoları, PlayStation 5’in donanımsal potansiyelini ortaya çıkaracak olan oyunlar geliştirmek konusunda zorlandılar. Bu etkinlik bir saatten fazla sürecek ve bu heyecanı, ilk kez, hep birlikte deneyimleyeceğiz.”

Related posts

Fall Guys, Steam’de Anlık Oyuncu Sayısında GTA V’i Geride Bıraktı

Fatih Akgün

HBO dan beklenen haber! The Last of us’ın dizisi geliyor!

Fatih Akgün

Epic Games’e Özel Satisfactory, Steam’e Geliyor!

Fatih Akgün

1 Yorum

yigitali 1 Haziran 2020 at 10:36 am

PS4’e zamanında fark atan xBox One X ile arasındaki farkı kısa sürede kapatır umarım. Pro modeli bile X’e yetişemiyordu. Sony’nin güzel şeyler yapabileceğine inanıyorum.

Cevaplayın

Yorum Yap