Teknolojix Haber
YAŞAM

Korkutan Açıklama! Virüs Nasıl Yayıldı.

Corona virüsün darmadağın ettiği ülkelerin başında gelen Fransa’da bomba bir iddia ortaya atıldı. Corona virüs salgınının nasıl ortaya çıktığı belli oldu. Ayrıca corona virüsten ölenlerin sayısı da hızla artıyor.

Fransa’da yeni tip corona virüsün (covid-19), geçen ay Mulhouse kentindeki Evanjelik Kilisesinde yapılan ve 2 binden fazla kişinin katıldığı ayinlerde yayıldığı ortaya kondu.

Kamu yayıncısı France Info’nun haberinde, Mulhouse’daki Evanjelik Kilisesinde 17-21 Şubat tarihlerinde yapılan ayinlere katılan en az bin kişide virüs tespit edildiği kaydedildi.

Birçok şehirden katılımın olduğu bu ayinlerin ülkede salgının yayılmasına neden olduğuna dikkati çekildi.

Sağlık yetkilileri, ayine katılan Strazburg Hastanesinde çalışan bir hemşirenin virüsü 250 sağlık çalışanına bulaştırdığını dile getirdi.

Söz konusu ayinlerde yer alan kişilerin, virüsü Paris, Orleans, Besançon, Belfort, Dijon, Macon, Agen, Briançon kentlerine götürdüğü vurgulandı.

Haberde, ayinlere Korsika’dan katılan 3 kişide, adaya döndükten sonra virüs tespit edildiği ve 9 Mart’ta Korsika’da vaka sayısının 33’e yükseldiği aktarıldı.

Haberde ifadelerine yer verilen Kilisenin papazı ve doktor Jonathan Peterschmitt de “Ayinlere katılanların çoğu virüsü taşıyordu. Çünkü daha sonra çoğunun testi pozitif çıktı.” ifadesini kullandı.

Ayinlerin neden olduğunu itiraf etti.

Sağlık Ajansı Kurumunun Mulhouse’un de içinde bulunduğu Grand-Est bölgesi Genel Direktörü Christophe Lannelongue da Mulhouse’da ayinlerden önce de vakaların görüldüğünü ancak salgına ayinlerin neden olduğunu itiraf etti.

Related posts

Mardin’de İnsanlık Tarihine Işık Tutacak Yeni Keşif

Yasemin ACAR

Bursa’da lise öğrencisi Apple’ın açığını tespit etti(sadece 100 lira ödül verdiler)

Fatih Akgün

KORONA VİRÜS HAKKINDA DOĞRU SANILAN YANLIŞLAR

Fatih Akgün

Yorum Yap