Teknolojix Haber
İNTERNET

Korona Günlerinde Türkiye En Çok Neyi Aradı!

 Google Türkiye’deki internet kullanıcılarının korona günlerinde en çok neyi aradığını açıkladı!
Google verilerinden faydalanarak rapor oluşturan Google SMB Premier Partneri EG Bilişim Teknolojileri, koronavirüs günlerinde neleri daha çok aradığımızı ve ihtiyaçlarımızın, hangi doğrultuda değiştiğini ortaya koyuyor. 30 Mart ile 5 Nisan aralığını kapsayan rapor, ülkemizin içinde bulunduğu durumun, vatandaşlar tarafından nasıl karşılandığını da gözler önüne seriyor.

Google’dan elde edilen verilere göre ülkemizdeki internet kullanıcıları, 30 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında ekmek yapımı, uzaktan eğitim ve tıraş makinesi gibi terimleri sıklıkla aradılar. 

Türkiye’deki internet kullanıcılarının Google üzerinden yaptığı aramalar, vatandaşların bir kuruma gitmeden önce o kurumla ilgili internet üzerinden araştırma yaptığını ve hizmet veren yerin açık olup olmadığını kontrol ettiğini gösteriyor. Ayrıca vatandaşlar, son dönemlerinde evlerinde gıda stoklayabilmek için derin dondurucu aramalarını da artırmış durumdalar.

Peki ya diğer ülkelerde durum ne?

Diğer ülkelerdeki insanların da hayatları değişti ve bu durum, onların da internet kullanımına da doğrudan yansıdı. Almanya, maya yapımının nasıl olduğunu öğrenmeye çalışırken İtalya, kurabiye tarifini öğrenmeye çalıştı. İngiltere ise karantina günlerinde masa tenisi masası ve basketbol potası aradı.

Related posts

Instagram, yıllar sonra ana ekran tasarımını değiştirdi!

Vildan Çelik

Apple’dan yeni 16 inç MacBook Pro

admin

Ülke Uzantılı Alan Adı(.tr) Kullanımında Dünyada Birinciyiz!!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap