Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA YAŞAM

Koronavirüsü (COVID-19) Emniyet Genel Müdürlüğü basın açıklaması yapıldı

Son günlerde corona virüsünün Türkiye’nin komşu ülkelerinde görülmesinin ardından, Türkiye’ye de sıçradığı sosyal medyada konuşuluyordu. Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen yapılan corona virüsü paylaşımları soruşturma altına alındı.

Emniyet Genel Müdürlüğü konu hakkında çalışma başlattı. EGM’nin internet sitesinden corona virüsü hakkında yapılan asılsız ses kaydı ve görüntü paylaşanlarına karşı harekete geçti. Siber Güvenlik Daire Başkanlığının konu hakkında çalıştığını belirten EGM, Siber Güvenlik Daire başkanlığının birçok konuda olduğu gibi bu konuda da 7/24 çalışmalarını yürüttüğünü belirtti.

Bu doğrultuda incelemeler sonucunda asılsız ses kaydı ve görüntüleri paylaşan kişilerin tespiti yapıldı ve yapılmaya devam edecek. Yapılan paylaşımları tespit eden Siber Güvenlik Daire Başkanlığı, bu hesapları yönetenlerin yakalanması için göreve başladı.

Tespit işleminden sonra paylaşım yapanların yakalanacağı ve en yakın zamanda adli mercilere teslim edileceği de bildirildi. İşte Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan paylaşım.

Related posts

Çin’de Ani Ölüm Sebebi Yeni Virüs: Hantavirüs

Fatih Akgün

KAdınların Gözdesi Pinterest Gizlilik Sorunu!

Fatih Akgün

“Last Days of American Crime” Filmine “0” Puan!

Yorum Yap