Teknolojix Haber
BİLİM

Koronavirüs ile ilgili kötü haber : Kovid-19 virüsüne yüzeylerde 17. günde bile rastlanıldı !

Koronavirüs ile ilgili yapılan ilk açıklamalarda virüsün yüzeylerde sadece 3 gün yaşadığı açıklanmıştı. ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, son yaptığı araştırmalarla ilgili bir rapor açıkladı. Kovid-19 un daha önce açıklanandan 5 kat daha uzun süre canlı kaldığı belirtildi.

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzeylerde kalma süresinin daha önceki açıklamalardan çok daha fazla olduğunu söyledi. Kovid-19 un uzun süre yaşayabildiğine dikkat çekti.  Bu bulguya ise daha önce karantinaya alınmış olan gemilerde yaptıkları araştırmalar sonucu ulaştıkları ifade edildi. Japonya ve California‘da karantinaya alınmış yolcu gemilerinde, tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde virüsün izine rastlandığı açıklandı.

CDC’nin son raporunda, daha önce yüzeylerde 3 gün yaşadığı tahmin edilen virüsün, bundan beş kat daha uzun süre canlı kaldığı belirtildi.

Japonya’nın Yokohama kenti açıklarında Diamond Princess ve California’daki Grand Princess adlı gemilerde  karantina uygulanmıştı. Karantina süresi dolduktan sonra yolcular tahliye edildi. Fakat daha sonra yapılan araştırmalarda 17 gün sonra bile virüsü kapan ve hastalık belirtisi gösteren ile belirti göstermeyen yolcuların odalarında koronavirüs izleri bulundu.

Related posts

Afrika’da Yeni Bir Okyanus Oluşuyor!

Nihal Sanlı

Antalya’daki Meslek Lisesi Öğretmenleri, Koronavirüs Tedavisi İçin Solunum Cihazı Üretti

Yasemin ACAR

Son Araştırmalara Göre Karbon Emisyonunun Çözümü Toprakta Yatıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap