Teknolojix Haber
OYUN

Koronavirüs Konsol Satışlarını Patlattı; Oyun Konsollu Bulabilen Var Mı?

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan zorunlu ev günleri, oyun konsollarına olan talebi de tabiri caizse zirveye taşıdı.

Bu aralar piyasada oyun konsolu bulmak neredeyse imkansız.

Koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması, özellikle gençler arasında oyun konsollarına olan talebi de artırdı. Evde keyifli zaman geçirmek isteyen gençlerin ilk tercihleri arasında yer alan oyun konsollarını bugünlerde piyasada bulmak zor.

Yoğun talep nedeniyle elektronik marketlerde ve online satış sitelerinde oyun konsolu tedarik edilemiyor. Konsolların Çin’den ithal edildiğini belirten tedarikçiler, ilk defa talebe karşılık veremediklerini söylüyor.

Mağazalar, Online  Satış yada distibütör depoları boş

Oyun konsolu satıcısı ve tedarikçisi firmaları, 2 ay öncesine kadar deposunda yüzlerce oyun konsolu olduğunu, şu an elinde satabileceği tek bir konsol bulunmadığını belirtiyor.

İlk defa oyun konsollarına bu kadar ilgi gösterildiğini söyleyen satıcılar piyasada ürün olmaması nedeniyle hem sıfır hem de ikinci el piyasasında fiyatların arttığını söylüyor.

Piyasada konsolun uçuk fiyatlara satılmak istenmesini de eleştiren satıcılar; “Satıcılar uygulamaya yeni konan gümrük vergisini bahane ediyorlar. Şu an ülkeye yeni giriş yapan mal yok. Satıcıların ellerinde bulunan ürünlere yeni gümrük vergisini uygulaması nedeniyle fiyatlar artış gösterdi” şeklinde bilgiler paylaşıyorlar.

Related posts

10 Yeni Oyun!Google Stadia İçin Hangileri Gelecek Belli Oldu…

Meryem ACAR

Prince of Persia: Dark Babylon, Serinin Yeni Oyunu Olabilir

Fatih Akgün

Yalnızca 100 Adet Üretilen, 24 Ayar Altın Kaplamalı PlayStation 5

Fatih Akgün

Yorum Yap