Teknolojix Haber
YAZILIM

Kickstarter da koronavirüs salgınından etkilendi (Bosanski jezik)

Küresel koronavirüs salgını, kitle fonlama projelerini de olumsuz etkilemiş durumda. 

The Verge sitesinde yayınlanan açıklamaya göre, salgın döneminde kitle fonlama projelerinin sayısı bir önceki yıla kıyasla yüzde 35 oranında azaldı. Kicstarter’ın CEO’su Aziz Hasan şirket çalışanlarına gönderdiği mektupta işlerin hiç iyi gitmediğini duyurdu. Bu memo aynı zamanda, Kickstarter’ın işten çıkarmalara başlayacağının habercisi olarak kabul edildi. Hasan, kısa vadede işlerin toparlayacağına dair net bir işaretin bulunmadığına da dikkat çekti.

Kitle fonlama platformunun CEO’su endişeleri gidermek için sürecin “dikkatli ve şeffaf” şekilde yönetileceğinin sözünü de verdi. Açıklamada Kickstarter’ın önümüzdeki yıllarda da projeleri destekleyebilmesinin hedeflendiğinin altı çizildi. Kickstarter evde geliştirilen projelerin desteklenebilmesi adına çeşitli çalışmalar yapıyor. 

Chris Roberts/StarCitizen gibi isimlerin, Kickstarter’da başlattıkları fonlama projelerini kendi web sitelerine taşıyarak bağışları aracısız topladıkları biliniyor.

Bu projede bağış miktarı ise yüz milyon dolarları geçerek benzer projeler geliştirmek isteyenlere örnek olmuştu.

Kickstarter je takođe pogođen krizom koronavirusa

Izbijanje koronavirusa negativno je utjecalo i na projekte masovnog finansiranja.

Prema izjavi objavljenoj na stranici The Verge, broj Kickstarter projekata smanjen je za 35 posto u odnosu na prethodnu godinu. Aziz Hasan, direktor Kickstartera, uputio je pismo zaposlenicima. Navedeno da su moguća i otpuštanja radnika Kickstarter usljed krize koja je nastupila. Hasan je također istakao da se ne zna da li će stvari biti bolje u bližoj budućnosti.

U saopštenju se naglašava da je Kickstarter usmjeren na podršku projektima u narednim godinama. Kickstarter radi na različitim projektima, sa imenima poput Chris Roberts / StarCitizen, gdje prikupljaju finansije za projekte i donacije bez posrednika. Iznos donacije u ovom projektu premašio je sto miliona dolara i postao primjer onima koji žele razvijati slične projekte.

Related posts

Chrome , Şifresi Hack’lenen Kullanıcıları Uyaracak

Fatih Akgün

Twitter Spaces sohbet özelliğini test ediyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

EndeavourOS İşletim Sisteminin Yeni Sürümü Birçok Yeni Özellikler Getirdi!

Fatih Akgün

Yorum Yap