Teknolojix Haber
UYGULAMA

Koronavirüs Salgınından Sonra Snapchat Kullanımı Arttı

Gelen verilere göre özellikle Snapchat, salgından sonra çok daha fazla kullanılmaya başlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi evde kalıyor ve bu yüzden mobil uygulamalara talep arttı.

Snapchat kullanıcılarının karşısına koronavirüs salgını sonrası birçok özel içerikle çıktı. Bunlar arasında, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz oyunlar ve artırılmış gerçeklik filtreleri gibi içerikler bulunuyor. Şirketin uyguladığı bu strateji işe yarıyor diyebiliriz çünkü şirket, bu çeyrekte günlük aktif kullanıcı sayısını 11 milyon artırırken yıl genelinde %20 oranında atış yaşandığını açıkladı.

İlk çeyrekte, 60 Snapchat içeriği 10 milyondan fazla izleyiciye ulaşmayı başardı ve 20 milyondan fazla kullanıcı mart ayında başlayan Snap Original’ı izledi. Ayrıca kullanıcılar arası iletişim de ocak ayının son haftasıyla mart ayının son haftası karşılaştırıldığında %30’luk bir artış gösterdi. Koronavirüsten çok etkilenen ülkelerde bu sayı %50’lere kadar ulaştı.

Bu haberler şirket için iyi olsa da Snap’in hâlâ gelirlerinin önemli bir kısmını reklamlardan elde ettiği gerçeği değişmedi. Reklam sektörü, koronavirüs salgınından dolayı ortaya çıkan ekonomik krizin ortasında çöküyor. Şirket, geçen senenin ilk çeyreğine göre gelirlerini %44 artırarak 2020 yılının ilk çeyreğinde 462 milyon dolara ulaşmayı başardı.

Related posts

Apple’dan o Uygulama için Kapsamlı Güncellemeyi Duyurdu!!

Fatih Akgün

TikTok Google Play Store Puanı 1,3 Yıldıza Düştü

Fatih Akgün

Popüler Mesajlaşma Uygulamasını Kullananlara Şok

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap