Teknolojix Haber
BİLİM TeknolojiXHaber YAŞAM

Koronavirüse önemli gelişme: 1 dolara test

Koronavirüse karşı mücadelede çok önemli gelişme: Evde 1 dolara test

Korona virüse karşı mücadelede çok önemli gelişme: Evde 1 dolara test

Bilim dünyasının Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı esir alan yeni tip korona virüsle mücadelesi sürüyor. Son olarak İngiltere’deki Mologic adlı firma 1 dolara mal olacak ve 10 dakikada sonuç veren bir antikor testi umut oldu. Koronavirüse önemli gelişme: 1 dolara test kiti ile Antikor  testi yapılabilir.

Bunun korona virüs ile mücadelede oyun değiştirici bir gelişme olabileceğini belirtildi. Kişiler bu hastalığı geçirip geçirmediklerini öğrenmeleri sayesinde sokağa daha rahat çıkıp işe gidebilmeleri amaçlanıyor. Mologic ise korona virüs tanı testinin inceleme ve onaylanma sürecinin bu hafta Liver pool Tropik Tıp Enstitüsü St. Georges Hastanesi’nde başladığını bildirdi.

 Koronavirüse önemli gelişme: 1 dolara test Kiti için HEDEF HAZİRAN

Firma yetkilileri, denemelerin başarılı olması halinde testi haziran ayında piyasaya çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Antikor testleri kişilerin daha önce hastalığı yakalanıp yakalanmadığını ortaya koyuyor.

Bu testin antijen testlerinden farkı, antijen testlerinin kişinin an itibariyle virüsü taşıyıp taşımadığını göstermesi.

Ancak Reuters’a göre yetkililer bu kadar hızlı üretilen bir ürünün işlevselliği konusunda kaygılı. İngiliz hükümetinin baş sağlık danışmanı Prof. Chris Whitty de doğru çalışmayan testlerin tehlikeli olacağını söyledi.

Kaynak: Cnn.com

Related posts

Bilim İnsanları, Türkiye’de Koranavirüs Salgını Bitimi İçin 3 Tarih Verdi

Fatih Akgün

RTÜK’ten Spotify İçin Erişim Engeli Uyarısı!!!

M. Büşra Kaya

Yapay Zeka Sayesinde En Tehlikeli Bakterileri Öldüren Antibiyotik Bulundu…

Meryem ACAR

Yorum Yap