Teknolojix Haber
YAŞAM

Koronavirüse Yakalanan Hasta Sayısı 9217’ye Ulaştı, Toplam Kaybımız 131 Oldu

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada ülkemizde bugün 1815 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. 23 kişinin ise virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve her geçen gün daha fazla insana yayılarak devam eden koronavirüs salgını (COVID-19) ülkemizde de her geçen gün yeni canlar almaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, az önce yaptığı açıklamada, bugün test yapılan hastaların 1815’inin pozitif çıktığını bildirdi. Ayrıca 23 kişinin daha hayatını kaybettiğini duyuran Koca, toplamda 105 hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tam açıklaması şu şekilde:Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu, her akşam yenilenen verilerle buradan görebilirsiniz

Sokağa çıkma yasağı geldi

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada 65 yaşının üstündeki kişiler ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirdiğini duyurdu. Risk grubunda yer olan tüm vatandaşlarımızın evlerinde kalıp, mümkünse dışarıdan misafir kabul etmemesi ve sosyal mesafelerini korumalarını öneriyoruz. Bu zor günleri hep birlikte atlatmamız için biraz daha sabretmemiz gerekiyor.

Related posts

Bankalar saat kaçta açılıyor kaçta kapanıyor?

Fatih Akgün

Su uyur telefon uyumaz !

Fatih Akgün

Mamutların Soyları “akraba evliliği” yüzünden tükenmiş

admin

Yorum Yap