Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Koronavirüsle İlgili WhatsApp Danışma Hattı Duyuruldu

Koronavirüsle İlgili WhatsApp Danışma Hattı Duyuruldu

Koronavirüsle ilgili WhatsApp danışma hattı duyuruldu. Çin’in Wuhan eyaletinde başlayarak tüm dünyaya sıçrayan koronavirüs pandemisi ile mücadele devam ediyor. Salgının yayılmasının önüne geçmek amacıyla birçok uygulama geliştiren Sağlık Bakanlığının son hamlesi WhatsApp danışma hattı oldu. Sağlık Bakanlığı koronavirüsle mücadele kapsamında alınan son tedbirleri Twitter üzerinden vatandaşlara duyurdu.koronavirüs mücadele

Yapılan açıklamalarda, WhatsApp üzerinden 7 gün 24 saat ulaşılabilecek bir danışma hattı kurulduğu ve bu hat üzerinden koronavirüsle ilgili isteyenlerin bilgi alabileceği belirtildi. 2019 yılının son zamanlarında başlayan salgın nedeni ile tüm dünyada 2.500.000 den fazla insan etkilendi. Bir süredir ülkemizde de var olan salgın 2.259 vatandaşımızı kaybetmemize neden oldu. Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ülkemizdeki herkes pandemi ile mücadele veriyor. Şuana kadar virüsle mücadelede Hayat Eve Sığar olmak üzere birçok uygulama geliştirildi. Sağlık Bakanlığının şimdiki adımı WhatsApp hattı oldu. Uzun süredir hayatımızda olan ve yediden yetmişe herkesin kullandığı WhatsApp mücadele de unutulmadı. Akıllı telefon ve internet kullanımı ile hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen anlık mesajlaşma platformu WhatsApp hemen hemen tüm tüketici tarafından kullanılıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan WhatsApp hattı ile vatandaşlar koronavirüsün neden olduğu COVID-19 hastalığı ile ilgili bilgileri WhatsApp üzerinden edinebilecekler.danışma hattı

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs için oluşturduğu WhatsApp hattı, Twitter üzerinden duyuruldu

Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsle mücadele kapsamında oluşturduğu WhatsApp danışma hattına, “0541 888 01 84” numarası üzerinden ulaşılabiliyor. 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilirliği olan hizmet ile meraklı vatandaşlar hem güvenilir hemde güncel bilgiler ediniyor. Hizmet kapsamında gerekli görüldüğü taktirde yetkililerin yönlendirmelerinden faydalanabiliyorsunuz.

Sağlık Bakanlığı virüsün Çin’de başladığı ilk zamandan itibaren gerek ülkemize gelmemesi gerek virüsün yayılmasının önüne geçmek amacıyla birçok önlem aldı. Bu önlemler ile virüsün ülkemize daha geç gelmesini sağlarken vatandaşların virüse karşı bilinçlendirmek hedeflendi. Sağlık Bakanlığının son hamlesi ayrıca spekülasyon yaparak endişe yaratanların da önüne geçmeyi sağlayacak.

Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından vatandaşların hizmetine sunulan Hayat Eve Sığar uygulaması hakkındaki merak edilenlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Trendyol Aldığı Tepkilere Karşı O Kupayı Satıştan Kaldırdı!

M. Büşra Kaya

Facebook’tan TikTok Fenomenlerine Instagram Reels İçin Para Teklifi!!

M. Büşra Kaya

Trendleri Artık Chrome’dan Trends Everywhere İle Takip Edebiliriz!!

M. Büşra Kaya

Yorum Yap