Teknolojix Haber
YAŞAM

Koronavirüsü Hakkında Son Gelişmeler!

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk kez görülen corona virüsü (kovid-19) salgını yurt dışından gelen vatandaşlar aracılığıyla yaygınlık gösterdi. Corona virüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere her gün bir yenisi daha eklenirken, vatandaşlarında bu tedbirler doğrultusunda hareket etmesi gerektiğinin her fırsatta altı çiziliyor. Corona virüsü vaka ve hayatını kaybedenlerin sayısı da tüm Türkiye tarafından yakından takip ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘dan gelen açıklamaya göre corona virüsü ölü ve vaka sayısındaki son durum belli oldu. İşte Türkiye’de corona virüsü ölü, vaka sayısı ve son dakika haberinin ayrıntıları!

 

TÜRKİYE’DE CORONA VİRÜSÜ ÖLÜ VE VAKA SAYISINDA SON DURUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘dan gelecek olan açıklamalar milyonlarca kişi tarafından yakından takip ediliyor. Corona virüsü (kovid-19) salgınında vaka sayıları artış gösterirken son durum da merak konusu. Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden kovid-19 salgınındaki vaka sayısını açıkladı.

FAHRETTİN KOCA AÇIKLADI!

“Bugün 7 bin 533 test yapıldı. 2 bin 69 kişinin testi pozitif çıktı ve toplam vaka sayısı 5 bin 698’e yükseldi. Ülkemizde corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 92 oldu.”

 

HAYAT TARZIMIZDA GEÇİCİ BİR DEĞİŞİKLİĞE GİTMELİYİZ

Bugünlerde bütün dikkatler, koronavirüsle ilgili gelişmelerde. Yaşadığımız günler örneğini bildiğimiz günler değil. 10 Mart’tan bugüne Türkiye’de hayat değişti. Hayat tarzımızda geçici bir değişikliğe gitmeliyiz. En çok sosyal ortamda bulaşıyor. Temas kesildiğinde virüsün önü kesiliyor.

 

SOKAKTA GEÇİRİLECEK ZAMANDA KISITLAMA GETİRİLECEK

Hastalığın yayılmasına karşı daha ileri tedbirlere ihtiyacımız olduğunu gördük. Bugün en önemli toplantımızı yaptık. Bilim Kurulumuzla ortaya koyduğumuz yaklaşım şöyle olmuştur; Hastalığı bulunduğu sınırlar içinde tecrit edelim. Çalışma şartları, çalışma günleri tatiller düzene konmalıdır. Sokakta geçirilecek zamanda kısıtlama getirilecek. Devletimiz tüm gücünü ortaya koyacak, hastalığın önünü keseceğimize inanıyorum.

 

İYİLEŞEN HASTA SAYISI…

Orta yaşlardaki vaka sayısı az değil. Virüs genç, yaşlı, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Başlardaki kendimizi koruma refleksi bizi her şeye rağmen avantajlı kılıyor. Erken dönemde ilk iki vakamız bugün taburcu oldu. Biri 60 diğeri 65 yaşında iki vakamız yoğun bakımdaki tedavilerinin ardından taburcu oldu. İyileşen hasta sayısı 26.

 

Türkiye’de gün gün corona virüs ölü ve vaka sayısı;

11 MART: 1 Vaka

12 MART: 2 Vaka

13 MART: 5 Vaka

14 MART: 6 Vaka

15 MART: 18 Vaka

16 MART: 47 Vaka

17 MART: 98 Vaka, 1 Ölü

18 MART: 191 Vaka, 2 ölü

19 MART: 359 Vaka, 4 ölü

20 MART: 670 Vaka, 9 ölü

21 MART: 947 Vaka, 21 ölü

22 MART: 1236 Vaka , 30 ölü

23 MART: 1529 Vaka, 37 ölü

24 MART: 1872 Vaka, 44 ölü

25 MART: 2433 Vaka 59 ölü

26 MART: 3629 Vaka 75 ölü

 

Related posts

Plaja İnen “Ölüm Meleği”

Hayvan takip sisteminde önemli gelişme; Yüz tanıma teknolojisi ayılara ve sığırlara uyarlandı

Vildan Çelik

 Android Akademi Programı 2. Kez Başlıyor!

Yorum Yap