Teknolojix Haber
YAŞAM

Koronavirüsü Yenen En Yaşlı Kişi 106 Yaşında!

İran’ın Kum kentinde yer alan Furkani Hastanesi’nde tedavi gören 106 yaşındaki bir hasta, 14 günlük tedavinin ardından koronavirüsü yendi. Tedavinin ardından taburcu edilen adam, koronavirüsü yenen en yaşlı kişi olarak nitelendirildi.

Çin de ortaya çıkan koronavirüs salgını, tüm dünyada etkilesini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle  yaşlı insanlara büyük ölçüde zarar vermesiyle bilinen virüs, bu noktada yaşı ilerlemiş pek çok insanın hayatını kaybetmesine yol açıyor. 65 yaş üstü grup büyük oranda risk altındayken ümit verici haberler de gelmiyor değil.

İran’ın koronavirüs salgınından en çok etkilenen şehirlerinden biri olan Kum’dan gelen haberde, 106 yaşında koronavirüse yakalanan bir adamın iyileştiği bildirildi. 14 günlük tedavi sürecinin ardından sağlığına geri kavuşan 106 yaşındaki hasta, böylelikle koronavirüsü yenen en yaşlı insan oldu.

Kum Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, 106 yaşındaki hastanın 14 günlük tedavi sürecinin ardından taburcu edildiği söylenildi. Açıklamada tedavi sürecine ilişkin herhangi bir bilgiye yer verilmese de 106 yaşında bir hastanın sağlığını geri kazanması ümit verici olarak nitelendirildi.

İran, koronavirüs salgınında en büyük risk grubunu oluşturan 80 yaş ve üzerindeki hastaların da virüsü yenebileceğini defalarca kez gösterdi. Bu noktada geçtiğimiz günlerde Simnan eyaletinde yaşayan 103 yaşında bir kadının, Bem kentinde yaşayan 91 yaşında bir hastanın ve yine Kum kentinde yaşayan 90 yaşındaki bir başka kadının daha koronavirüsü yenmeyi başardığı açıklanmıştı.

Related posts

Web’in babası Tim Berners-Lee, bugünün internetinin kadınlar için hiç de kolay bir ortam olmadığı konusunda uyardı!

Kredi Paketleri Ne Kadar Faydalı Oldu? (Anket)

Nihal Sanlı

SON DAKİKA!İçişleri Bakanlığı Duyurdu: 65 Yaş Üstü Kişilerin Dışarı Çıkışları Sınırlandırıldı…

Meryem ACAR

Yorum Yap