Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

Koronavirüs’ün 5G ile Yayıldığını İddia Eden Videolar YouTube Tarafından Kaldırılacak

Son zamanlarda ortaya atılan iddialardan sonra YouTube, koronavirüsün 5G ile yayıldığına dair komplo teorilerini savunan videoları kaldırma kararı aldı. YouTube’dan yapılan açıklamada, bu şekilde oluşturulan içeriklerin YouTube’un politikalarını ihlal ettiği açıkladı.

Koronovirüs hakkında son atılan iddialardan biri de  koronavirüsün 5G ile yayıldığıydı. Bu komplo teorisi nedeniyle İngiltere’deki bazı baz istasyonlarına ve telekom altyapısına saldırılar dahi gerçekleşti.

5G ile ilgili bu asılsız teorinin yaygınlaşması ve saldırılar yaşanması üzerine YouTube’da bu konuda bir adım atarak koronavirüsün 5G ile yayıldığını iddia eden İçeriklerin kaldırılacağını açıkladı. YouTube, 5G ile ilgili komplo teorilerinin savunulduğu içeriklerin YouTube’un kurallarına uymadığını açıkladı.

 

Youtube koronavirüs ile ilgili asılsız iddiaları savunan içeriklerin hepsini kaldırmak yerine arama sonuçlarında çıkmasını engellemek ve reklam gelirlerini durdurmakla yetindi.

Uzmanlar ise tahmin edebileceğiniz gibi koronavirüsün 5G ile yayıldığını iddia eden komplo teorilerinin doğru olmadığını açıkladı. Hakkında herhangi bir delil de bulunmaya böyle bir yaklaşıma karşı YouTube’un aldığı bu önlem de bu teorinin yayılmasını engelleyecektir. Ülkelerin bu konuyla ilgili uzun vadede önlem alması gerektiği gözüküyor.

Related posts

Dünya Sağlık Örgütü ile YouTuber’lar Güçlerini Birleştirdi!

Meryem ACAR

iOS 14 Güncellemesi Instagram’a İyi Gelmedi!!

M. Büşra Kaya

Corona Virüsü ile İlgili Tüm Filtreleri Instagram Yasakladı

Fatih Akgün

Yorum Yap