Teknolojix Haber
YAŞAM

Koronovirüs Salgını Nedeni ile Sinema, Kafeterya Gibi Toplu Alanlar Kapatılıyor!

 İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine “koronavirüs” adı altında ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile bugün saat 00.00 itibariyle sinema, kafeterya, kahvehane gibi alanlar koronavirüs önlemleri kapsamında kapatılacak.

Çin’in Vuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden  koronavirüs (Kovid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla önlemler alınmaya devam ediyor. İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine “koronavirüs tedbirleri” adı altında ek bir genelge daha gönderildi.

Genelge ile bugün saat 00.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları,her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

 

Sivil Toplum Kuruluşlarının Genel Kurulları, Toplantıları, Eğitimleri de Ertelenecek

Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, vakıf ) genel kurulları ,eğitimler dahil insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetler (icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç) onlar da bugün saat 00:00 itibariyle geçici olarak ertelenecek.

Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu ‘Taziye Evleri‘nin faaliyetleri de bugün saat 00:00 itibariyle durdurulacak.

Bakanlık söz konusu bu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle planlanması ve uygulanmasını ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilmesi ile  uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Related posts

AVM’lerde Koronavirüs Vakalarının Görüldüğü İddia Edildi!

Semih Bozkurt

Web’in babası Tim Berners-Lee, bugünün internetinin kadınlar için hiç de kolay bir ortam olmadığı konusunda uyardı!

2020 Bilim ve Teknolojide Nasıl Geçti Beraber Bakalım

Fatih Akgün

Yorum Yap