Teknolojix Haber
MOBİL

Küçük Bir Servet Değerinde Telefonları Biliyor musunuz?

Mobil cihazlar vazgeçilmez iletişim araçlarımız olmasının yanı sıra taşıdığımız önemli aksesuarlar sınıfına da girdi. Artık bir telefonun sadece donanım özelliklerine değil, tasarım özelliklerine da oldukça fazla dikkat ediyoruz. Peki sizce Dünya’nın en pahalı telefonları tasarım ve donanım özellikleri ile oldukça güçlü telefonlar mı? Sizin için dünyanın en pahalı 5 telefonunu derledik.

Milyon dolarlık dünyanın en pahalı telefonları!

1 – FALCON Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Dünyanın en pahalı telefonları! - Elmastan yakuta - ShiftDelete.Net

Dünya’nın en pahalı telefon olarak da bilinen Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond sahibine tam tamına 48.5 milyon dolara mal oldu. Cihaz 24 ayar altından yapılmış ve arka kasasında kocaman bir Pembe Elmas ile süslenmiş. Telefon ayrıca bir platin kaplama ve hack için özel bir koruma yazılımı ile birlikte geliyor. Bu cihaz şu an Asya‘nın en zengin adamı olan Hintli işadamı Mukesh Ambani‘nin karısı Nita Ambani‘nin değerli bir mülkiyeti.

2 – Black Diamond iPhone 5

Dünyanın en pahalı telefonları! - Elmastan yakuta - ShiftDelete.Net

Black Diamond iPhone 5, 2020 yılında da dünyanın en pahalı ikinci telefonu olarak listemizin ilk sıralarında yer alıyor. Telefonun maliyeti yaklaşık 15.3 milyon dolar. Ayrıca telefon dünyanın en pahalı ve lüks eşyalarının ünlü bir yaratıcısı olan Stuart Hughes tarafından tasarlanmıştır.Telefon altın, net şekilde açıklanmayan değerli taşlar ve oldukça pahalı bir siyah elmasla kaplıdır. Bu şimdiye kadar tasarlanmış en pahalı Apple ürünlerinden de biri olarak karşımıza çıkıyor.

3 – Stuart Hughes iPhone 4S Elite Gold

Dünyanın en pahalı telefonları! - Elmastan yakuta - ShiftDelete.Net

Üçüncü en pahalı telefon yine Stuart Hughes tarafından tasarlanan özel bir iPhone 4S olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun çerçevesi el yapımı ve toplamda 100 karattan 500 çarpıcı elmasla kaplanmış. Arka paneli ve logosu ise 24 ayar altından yapılmış. Logoda ayrıca 53 elmas barındırılıyor. iPhone home tuşu olarak adlandırdığımız tuş 8.6 karatlık bir elmas olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz ayrıca OpalPietersiteCharoiteRutile Quartz, Star Sunstone gibi nadir taşların yanı sıra, bir T-REX‘ten cilalanmış orijinal dinozor kemiği parçalarına sahip katı Platinum’dan yapılmış bir kasa içerisinde geliyor. Son olarak cihaz şu an 9.4 milyon dolar değerinde.

4 – Stuart Hughes iPhone 4 Diamond Rose

Dünyanın en pahalı telefonları! - Elmastan yakuta - ShiftDelete.Net

Dördüncü en pahalı telefon ise yine Stuart Hughes tasarlanan özel bir iPhone 4 olarak karşımıza çıkıyor. Telefon katı gül ve altın alaşımından yapılmıştır ve 100 karattan oluşan 500 pırlantaya sahiptir. Logosu 53 pırlanta ile süslenmiş ve home tuşu 7.4 karat tek kesimli pembe bir pırlantaya sahip. Telefon 7 kg‘lık muhteşem bir granit sandık içinde geliyor. Son olarak telefon 8 milyon dolar değerinde.

5 – Goldstriker iPhone 3GS SUPREME

Dünyanın en pahalı telefonları! - Elmastan yakuta - ShiftDelete.Net

Bu iPhone 3GS de Stuart Hughes tarafından tasarlanmış ve 271 gram 22 ayar altından yapılmıştır. Ön çerçeveler 136 pırlantaya ev sahipliği yapıyor, arka logosu 53 pırlantaya sahip ve home tuşu da diğer cihazlara benzer bir şekilde 7.1 ayar pırlantayla kaplı. 3.2 milyon dolar değerinde olan telefon, tek bir granit bloğundan yapılmış bir özel bir granit sandıkta satılmaktadır.

Elmaslar, zümrütler, yakutlar ve altınlarla dolu bir telefon diğer telefonlarla aynı işi görüyor aslında 🙂

Related posts

Samsung’un Galaxy S20’yi Duyuracağı UNPACKED Etkinliği Nasıl İzlenir?

Fatih Akgün

Honor Play 4’ün Renk Seçenekleri,Tanıtım Görsellerinde Ortaya Çıktı!

Semih Bozkurt

Fransa’dan Apple’a 1,1 Milyar Euroluk Rekor Para Cezası!

Fatih Akgün

Yorum Yap