Teknolojix Haber
İNTERNET

Kullanıcılar parmak izlerini 47 TL’ye satmaya hazır

Technology Policy Institute (TPI) tarafından 6 ülkede yapılan araştırmaya göre, Facebook kullanıcıları 7.56 dolar (47 TL) karşılığında parmak izlerini sosyal medya platformu ile paylaşmaya hazır.

Milyonlarca Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz toplanan ve bu verileri usulsüz kullanmakla suçlanan Cambridge Analytica’nın neden olduğu skandalın yankıları hala sürüyor.

Bu olayın ardından bir dizi güvelik  tedbiri alan ve devletlerden gelecek düzenlemelere hazır olduğunun mesajını veren Facebook, ilginç bir araştırmanın konusu oldu.

İngiliz Guardian gazetesinin Technology Policy Institute (TPI) araştırmasına dayandırdığı habere göre, Pek çok kullanıcı verilerini sosyal medya platformuna satmaya hazır.

Söz konusu araştırma kapsamında ABD, Almanya, Meksika, Brezilya, Kolombiya ve Arjantin‘deki kullanıcılara hangi bilgilerini ne kadar ücret karşılığında satacakları soruldu.

Kullanıcılardan gelen cevapların ortalaması alındığında en çok para talep eden ülke Almanya olurken, aylık ortalama 3.5 dolar (yaklaşık 22 TL) ile ABD‘li kullanıcılar en az parayı talep eden ülke oldu.

Aynı araştırmaya göre, kullanıcılar aylık 8.44 dolar (52 TL) karşılığında finansal durumlarını, 7.56 dolar (47 TL) karşılığında ise parmak izlerini Facebook ile paylaşmaya hazır.

Related posts

Evde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz birkaç site tavsiyemiz var !

Fatih Akgün

İnternette geçirilen sürede dünya ortalamasının maalesef üzerinde kaldık

Fatih Akgün

Realme 6 ve Realme 6 Pro tanıtıldı! İşte Detaylar

Fatih Akgün

Yorum Yap