Teknolojix Haber
İNTERNET

La Casa De Papel’de Tepki Çeken ‘Osman’ Sahnesi

Netflix,cuma günü La Casa de Papel’in dördüncü sezonunu izleyiciyle buluşturdu. Türkiye’deki Netflix kullanıcıları, La Casa de Papel’in dördüncü sezonunda yer alan işkenceci Türk karakter nedeniyle Netflix’e tepki gösterdiler.

La Casa de Papel’in farklı yanlarından bir tanesi, dizideki karakterlerin kendi isimleriyle değil de şehirlerle anılıyor olması. Türkiye’deki La Casa de Papel hayranları, diziye bir de Türk şehrinin girmesi yönündeki talepleri uzun bir süre devam etti. Bir dönemlerde diziye İstanbul karakteriyle Nesrin Cevadzade‘nin dahil olacağı konuşuldu. Türkiye’deki Netflix abonelerinin isteği, kısmen de olsa dördüncü sezonla gerçek oldu. La Casa de Papel’in dördüncü sezonuna bir Türk girdi ancak bu Türk, İstanbul değil Osman ismindeydi.La Casa de Papel’in Türkiye’deki hayranları, dizinin dördüncü sezonuna sosyal medyadan tepki gösterdiler. 

Netflix’in yabancı yapımlarında bir Türk ‘prototipi’ oluşmaya başladığı, Türkiye’nin ve Türklerin hep negatif, ‘kötü adam’ olarak gösterilmesinin bir algı oluşturmak için kasten yapıldığı iddia edildi.

Sosyal medya kullanıcılarının La Casa de Papel’deki Osman ile ilgili yaptığı yorumlar

 

 

 

 

 

Related posts

Mozilla, Flash Desteğini Tamamen Kesiyor!

Fatih Akgün

Google Aramalarda “EKMEK TARİFİ” Arttı, Ekmek Satışları Düştü!

Fatih Akgün

Virüsten Kaçarken Sakın Başka Virüslere Yakalanmayın!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap