Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Land Rover 500 Çalışanını İşten Çıkaracak!

İngiliz otomobil üreticisi Jaguar Land Rover(JLR), çarşamba günü İngiltere’deki iş gücünü yüzde 10 oranında azaltacağını açıkladı.

Marka İngiltere’de bulunan fabrikası Halewood’ta Range Rover Evoque ve Land Rover Discovery Sport modellerini üretiyor! Firmanın bu kararının arkasında ise 2019 yılında yüzde 6 gerileyen satışlar var.

2012 yılından beridir Chery çatısı altında yaşayan Jaguar Land Rover, İngiltere’deki iş gücünü yüzde 10 oranında azaltacağını açıkladı. Toplamda sadece Halewood fabrikasında 4500 çalışanı bulunan marka ülke genelinde yaklaşık olarak 500 kişiyle yollarını ayıracak.

Firmadan yapılan açıklamada, ”JLR, performansını optimize etmek için harekete geçti. Marka sürdürülebilir gelişim, uzun dönem başarılı olması planlanan yeni iş modeli ve güvenli gelişim için böyle bir karar aldı” denildi.

Jaguar Land Rover’ın İngiltere’de bulunan Halewood Fabrikası Nisan ayından itibaren 3 olan vardiyasını 2+’ya düşürecek.

İngiliz markanın böyle bir karar almasındaki en büyük neden ise 2019 yılı satışları. Özellikle Çin’deki satışları iyi gitmeyen ve dizel motorlarla alakalı AB’deki değişimlerden ciddi oranda etkilenen Jaguar Land Rover, bu yıl satışlarında yüzde 6 gerileme yaşandığını açıklamıştı. Çin’de ise sadece aralık ayında yüzde 1.3’lük satış kaybı bulunuyor.

Related posts

Fiat 500 Serisinden Nostaljik Görseller

Fatih Akgün

ABD’nin Dev Perakende Zincirlerinden Walmart ‘ın, İlk Çeyrek Verileri!!

Fatih Akgün

2020 Fabia’dan İlk Görüntüler

Fatih Akgün

Yorum Yap