Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel) ÜRÜN İNCELEME

Lazer yazıcılarda tasarruflusu HP NeverstopLaser1200a

HP NeverstopLaser1200a

Lazer yazıcılarda tasarruflusu HP NeverstopLaser1200a:

Yazıcılar son günlerdeki coronavirüs tedbirleri nedeni ile evlerimizde de bulunması gereken teknolojik aletlerden biri oldu. Özellikle okul çağında çocuğu olan ailelerin son zamanlarda en çok aradığı ürünlerden olan yazıcılarda kolay toner dolumlu olanlar tercih ediliyor. Lazer yazıcılarda tasarruflusu HP NeverstopLaser1200a ,yazıcı teknolojilerinin değişimini çok güzel bir şekilde özetliyor. HP Neverstop Laser 1200a Tanklı Lazer Yazıcı kolay kurulumu ve kolay toner dolumu ile bizleri cezbediyor.

Toner Doldurulabilir ilk Tanklı Lazer Yazıcı ünvanına sahip 1200a modeli

HP’ninbaşarılı lazer yazıcılarından olan  Neverstop Laser 1200a yazıcısı, piyasaya sürüldüğü tarihte o güne kadar  üretilmiş tüm yazıcılardan farklı olarak, yazıcılar arasında yeni bir kategori oluşturdu. Hp yine farkını ortaya koydu. Tanklı lazer yazıcı kategorisinde olan HP Neverstop Laser 1000a, 1000w ve ayrıca 1200w modelleride 1200a ile aynı zamanda piyasaya sürüldü.

Bu özelliğe sahip Neverstop yazıcı ailesinde şimdilik 4 modelvar ancak birbirlerinden  farklı özelliklere sahipler. Mesela incelediğimiz  1200a modelinde baskı, tarama ve kopyalama işlemlerinin üçü de yapılabiliyor. Hp nin diğer  1000w  modelinde ise Wi-Fi  ile bağlanma  olduğundan tüm bu özelliklere ek olarak  mobil baskı yapılabiliyor. Mobil baskı alabilmek için HP Smartapp uygulaması yüklenmesi gerekli.

Lazer yazıcılarda tasarruflusu HP NeverstopLaser1200a

HP Neverstop Laser 1200a nın 2 satırlı LCD ekranı var. Üzerinde bulunan  yazdırma, tarama ve kopyalama işlem tuşları cihaz kolayca kullanılabiliniyor.  Yazıcıyı kutudan çıkarttığınız ve fişe taktığınız gibi çalışmaya başladığından kurulumu ve kullanımı çok rahat.

HP Neverstop Laser 1200a’nın 150 yapraklık   kağıt  giriş tepsisi üzerinde bulunan kağıt koruma kapağı sayesinde içine koyduğunuz beklemedeki kağıtların zarar görmesi engellenmiş.

Yazıcının üst tarafındaki kapağın altında bulunan düz yataklı tarayıcı alanı ile belgelerinizi taratabiliyorsunuz. Bu işlem Neverstop Laser 1200a yazıscı  yönlendirmeleri sayesinde oldukça basit şekilde yapılıyor.

Tarama bölümünün altında 100 yapraklı çıkış tepsisi yer alıyor.

Yazıcıya Toner Dolumu Nasıl Yapılıyor?

HP Neverstop Laser 1200a lazer yazıcı ,   kolaylıkla toner doldurabileceğiniz bir  yazıcı. Cihazın sağ tarafında yer alan toner tankı ışığı  ürün çalışırken çizgi çizgi  yanıyor ancak toner azalınca çizgiler sönmeye başlıyor. Bu bölümde 2 çizgi  var çizginin teki sönünce toner yarısına indi demek oluyor. Toner dolum kiti ile tek seferde toner tankının yarısı dolduruluyor. Toner tankı tam dolu iken 5000 sayfaya kadar çıktı alınıyor.

Piyasadaki Toner dolum kitileri yazıcının  tankını yarısına kadar dolduruyor, yani 2500 sayfa baskı kapasitesine sahip.  Yanlızca 15 saniyede  herhangi bir kirlenme veya dökülme olmadan tek seferde toneri doldurulabiliyorsunuz.

HP Neverstop Laser 1200a Lazer yazıcı  İlk kutusundan çıktığında toner tankı  full dolu şekilde geliyor. İlk aldığınızda   5000 sayfa  baskı kapasitesine sahip  olduğunu söyleyebiliriz.  Ayrıca cihazın drum denilen tambur parçası  da tam 20 bin sayfa baskı almaya kadar dayanıyor.  Bu özellik fiyat performans açısından  cihaza büyük avantaj getirmiş.Ancak  yeni satın alınacak  tamburlar da 5000 sayfaya kadar dayanabiliyor.

Lazer yazıcılarda tasarruflusu HP NeverstopLaser1200a lazer yazıcı diyebiliriz. Sadece siyah beyaz çıktı alındığını da söyleyelim.

Yazıcı hakkında

Ürün Modeli:HP Neverstop Laser 1200aÜreticiHP
Fonksiyonları: Bilgisayardan Çıktı alabilme, Tarama, Kopyalama
Baskı Teknolojisi:LazerBaskı(siyah beyaz)
Baskı Hızı:Dakikada 20 sayfa
Baskı Çözünürlüğü:600×600 x 2 dpi (siyah)
Kutusundan ilk çıktığında: baskı kapasitesi 5000 sayfaya kadar
A4Giriş tepsisi Kapasitesi:150 yaprak kapaklı
Kontrol Paneli:2 satırlı LCD ekran
Boyutlar:380 x 293 x 287 mm

Özelliklerini özetlersek

Yazıcı incelemesi: HP Neverstop Laser 1200a lazer yazıcı

  • Dünyanın İlk Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcısı
  • Kompakt tasarım
  • Yüksek performans
  • Hızlı kaliteli baskı
  • Baskı, tarama ve kopyalama
  • Kağıt koruma kapağı
  • Kurulum ve kullanım kolaylığı
  • Baskı maliyetlerini düşürüyor
  • Kolay toner dolumu

Kaynak: hp.com

Related posts

GoPro Hero8 Aksiyon Kamerası Ürün İnceleme

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Ar-Ge Yaptığı Çalışmaları Doğrultusunda UFO, Enerji Tüketimini 16 kat Düşürmeyi Hedefliyor…

Meryem ACAR

Samsung’un “Yapay İnsan’ı” görücüye çıktı!

Fatih Akgün

Yorum Yap