Teknolojix Haber
MOBİL

Lenovo Legion Phone, Sıra Dışı Tasarımı İle Ortaya Çıktı!

Çinli teknoloji devi Lenovo, oyun odaklı dizüstü bilgisayarlarında kullandığı Legion markası altında son derece iddialı bir oyuncu telefonu geliştiriyor. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan çeşitli tanıtım videoları ve posterleri aracılığıyla gördüğümüz cihaz, bu kez de 3C sertifikasyon sitesinde görüntülendi.
Legion markası altında oyun odaklı dizüstü bilgisayarlar geliştiren Çinli teknoloji firması Lenovo, aynı markayı şimdi de mobil oyun tutkunlarını hedefleyen yeni akıllı telefonunda kullanacak. Lenovo tarafından paylaşılan bilgiler ışığında, söz konusu cihazın Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 5G ile donatılacağını biliyoruz.

Çoğunlukla yatay olarak kullanılması amaçlanan oyun merkezli bir akıllı telefon olan “Lenovo Legion Gaming Phone” (Lenovo Legion Oyun Telefonu), L79031 model numarasıyla Çin’in 3C sertifikasyon sitesinde göründü. Fakat listede cihazın şarj kapasitesi ve 5G desteği dışında herhangi bir bilgi yer almıyor.

Lenovo’nun oyuncu telefonunda, Snapdragon 865 5G kullanılacak

Çinli marka, gücünü Snapdragon 865 5G’den alacak cihazın benchmark uygulaması AnTuTu’da 600.000 puan barajını aşacağı vaadinde bulunmuştu. SG865 yonga seti ile desteklenen bir diğer cihaz olan Xiaomi Mi 10, AnTuTu’dan 585.232 puan almıştı. Lenovo’nun bu taahhüdünü yerine getirip getiremeyeceğini önümüzdeki dönemde göreceğiz.

Şimdilik “Lenovo Legion Gaming Phone” olarak anılan oyuncu telefonunun ne zaman tanıtılacağını şimdilik bilmiyoruz. Cihazın özellikleri, fiyatı veya diğer detayları hakkındaki resmi bilgileri, bu yıl içinde düzenlenmesini beklediğimiz lansman sırasında öğreneceğiz.

 

Related posts

Galaxy Note 20’ye Galaxy S20 Özellikleri Geliyor

ABD’de Donanmanın Beklenen Beklenen Yasaklar Gelmeye Başladı…

Meryem ACAR

Samsung’un Büyük Sorunlarını Galaxy Note 20 Bitirecek!

Yorum Yap