Teknolojix Haber
DONANIM ÜRÜN İNCELEME

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (Haftanın Ürünü)

ThinkPad X1 Carbon (6. Nesil)

Get to know Windows 10

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6th Gen) in silver, showing dazzling display.

Ultra hafif. Ultra güçlü. Ultra basit.

Ultra hafif ThinkPad X1 Carbon, nefes kesici yeni görünümüyle mobil üretkenlikte gelinen son noktayı size sunmak için zarif tasarımı, yüksek yanıt hızını ve efsanevi dayanıklılığı birleştirir. Küresel LTE-A bağlanırlık seçeneği ve 15 saate kadar pil ömrü—RapidCharge teknolojisiyle birlikte—yollar sizi nereye götürürse götürsün görevinizi yerine getirmenizi sağlar. Ayrıca, ağırlığı 1,13 kg’dan azdır.

Özellikler

BT yöneticisinin rüyası

USB-C tarafına mekanik olarak bağlanan yeni ThinkPad Pro Dock bağlantı istasyonu, çok sayıda 2018 ThinkPad cihazını destekler ve bu özelliği ile maliyet tasarrufu sağlayan harika bir bağlantı istasyonudur. Ayrıca, basitleştirilmiş mekanik bağlantı ile gün içinde sıklıkla masalarından uzakta çalışan personel için zamandan tasarruf sağlar. X1 Carbon ayrıca, öne bakan HD web kamerasını örten ThinkShutter ve şirket verilerini korurken aynı zamanda da oturum açma kimlik bilgilerini doğrulamak için daha güvenli bir yöntem sunan sahteciliğe karşı koruma (anti-spoofing) teknolojisine sahip, yonga üzerinde eşleştirmeli parmak izi okuyucular gibi güçlü güvenlik özellikleri içerir. Bu cihaz aynı zamanda, iş amaçlı kullanıma hazır önceden yüklenmiş yazılımlar sunan Microsoft AutoPilot için hazır olarak sunulmaktadır. Bir BT yöneticisi başka ne isteyebilir!

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6th Gen) in use with two colleagues reviewing what's on the screen.

Performansınızı artırın

Yeni 8. nesil Intel® Quad Core™ işlemciler, performansı önceki nesile kıyasla %35 oranında artırır. LPDDR3 ile bellek de daha hızlıdır. ThinkPad X1 Carbon’un dünyanın her yanında bağlantıda kalmasını sağlayan LTE-A kartını (isteğe bağlı) eklediğinizde, yaşam sizi nereye götürürse götürsün üretken olmayı bekleyebilirsiniz. Ek olarak, isteğe bağlı olarak sunulan kızılötesi kamera, yüz, göz ve bakış takibini birleştiren Glance teknolojisine sahiptir ve bu özellikler de yalnızca gözünüzün hareketi ile imleci otomatik olarak odaklayarak ve pencereleri değiştirerek daha kolay anlaşılır ve üretken etkileşime olanak sağlar!

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6th Gen) overhead shot, used in conjunction with a contractor's report outdoors.

Hem sizin hem de başkalarının gözünü kamaştıracak

X1 Carbon’nın yeni tasarımı baş döndürücü. Simsiyah, yumuşak dokunuşlu kapağı ve şık görünümlü gümüş renk seçeneği de renkli menteşe sahip. 14 inçlik ekran seçeneği daha büyük ve her zamankinden daha göz alıcı.

FHD ekranlı, daha hafif dokunmatik modeli tercih edin. Veya WQHD 500 nit ve %100 renk skalasıyla, muhteşem Dolby Vision™ (yüksek dinamik aralık) HDR teknolojisini* seçin. Dolby Vision teknolojisine sahip ilk bilgisayar olan yeni X1 dizüstü bilgisayarlar daha fazla parlaklık, artırılmış kontrast, doğru renkler ve mükemmel ayrıntılar sunuyor. Bu sayede her koşulda incecik bir tasarıma sahip süper parlak bir ekrana sahip olursunuz. Üstelik pil ömrü üzerindeki etkisi de minimum düzeyde!

* Yakında piyasaya çıkacak olan Windows 10 Yaz 2018 güncellemesini gerektirir.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon HDR display with Dolby Vision, showing amazing detail and color accuracy of a parrot's wings in flight.

60 dakikada 0’dan 80’e ulaşın

X1 Carbon, 15 saate kadar pil ömrü sunar. Ayrıca, şarjınız azaldığında, RapidCharge teknolojisi yalnızca bir saat içinde %80 kapasite sağlar. Böylece, 60 dakikalık bir öğle tatili ya da mola sırasında pilinizi 12 saat daha kullanacak kadar şarj edebilirsiniz. Bir yol savaşçısı başka ne isteyebilir? Gerçekten masanızda çalıştığınız zaman, yeni bağlantı sistemi sorunsuz bir şekilde yan mekanik bağlantıya geçmeli olarak sabitlenir. Kolay hizalama, aynı zamanda bağlantı istasyonuna bağlı durumdayken olağanüstü kararlılık sunar ve çok sayıda ThinkPad ürünü ile uyumludur.

Bilge kişiler yalnızca söyleyecekleri bir şey olduğunda konuşurlar

Cortana Premium ile komutlarınızı 4 metre öteden X1 Carbon’a sesli olarak iletebilirsiniz. Entegre 360 derecelik uzak alan mikrofonları, sesinizin hak ettiği ağırlığı taşımasını sağlar. Cihazınızı basit bir ifade ile uyandırın. Dosyaları ve takvim olaylarını hızlı ve kolay bir biçimde bulun. Hatta sisteminizi pil performansını artıran Modern Bekleme kipine geçirin. Devam edin ve içinizden geçeni söyleyin ve aynı zamanda üretkenliğinizi artırın.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6th Gen) in use on the go.

Yıldırım hızına hazır olun

X1 Carbon, Intel® Thunderbolt™ 3 teknolojisine sahiptir—bu teknoloji, yıldırım hızındaki Thunderbolt ile USB-C’yi 40 Gb/sn’ye kadar hızlara ulaştırır. Thunderbolt 3 için etkinleştirilmiş bir cihazı kablo ile USB-C bağlantı noktanıza bağlayın ve diğer herhangi bir bağlantı noktası türüne kıyasla dört kat daha yüksek veri ve iki kat daha yüksek video bant genişliği elde ederken aynı zamanda güç beslemesi sağlayın. Böylece, Thunderbolt, USB-C ve DisplayPort bağlantı noktalarına bir arada sahip olabilirsiniz.

Hiç durmaksızın devam etmek için tasarlandı.

Tüm ThinkPad’ler gibi X1 Carbon da zorlu koşullarda çalışacağından emin olunması için 12 zorlu askeri testten ve 200’den fazla kalite kontrolünden geçirildi. Kutupların vahşi doğasından çöllerdeki kum fırtınalarına, sıfır yer çekiminden sıvı dökülmelerine ve düşmelere kadar yaşamın karşınıza çıkarabileceği her durumda bu dizüstü bilgisayara güvenebilirsiniz. Ayrıca, dört kat karbon-fiber ile güçlendirilmiş gövde ve ek dayanıklılık için magnezyum alaşımından üretilmiş koruma kafesi ile güvenilirliğin göbek adımız olduğunu göreceksiniz.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon (6th Gen) being used in a workspace with screen extended across a monitor.

Parmağınızın tek hareketiyle gizlilik

Yeni ThinkShutter ile izlendiğinize ya da yanlışlıkla web kamerayı devreye aldığınıza ilişkin endişelerinizden kurtulun. Bu entegre kayar kapak, HD kamera seçeneğini tercih ettiğinizde öne bakan kamera için gizlilik ve güvenlik sağlar. Kullanımı kolaydır ve güçlü koruma sağlar.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon Thinkshutter closeup

Zahmetsiz bağlantı

Yeni ThinkPad X1 Carbon, 2018 ThinkPad modellerinin çoğuyla uyumlu yeni bir bağlantı istasyonu olan ThinkPad Pro Dock ile bütünleşir. Yeni USB-C tarafı mekanik bağlantı noktası, iki adet erkek Tip-C bağlantı noktasına kolaylıkla bağlanır ve geçmeli olarak sabitlenerek cihazınızı otomatik olarak dengeler. Bağlantı istasyonuna bağlandıktan sonra, ThinkPad güvenli bir biçimde sabitlenir ve kullanım kolaylığı için hafifçe eğimli olacak şekilde konumlandırılır.
Lenovo ThinkPad X1 Carbon with dock

Sudan etkilenmemesi de iyi bir özellik

Kızılötesi kamerayı tercih ederseniz ve Windows Hello’yu kullanırsanız, yalnızca parmağınızı dokundurarak ya da yüzünüzün görüntüsü ile hızlı ve kolay bir biçimde oturum açabilirsiniz. Ayrıca, sahteciliğe karşı koruma (anti-spoofing) teknolojisine sahip olan parmak izi okuyucu, biyometrik bilgisayar korsanlığını önler—bu özellik ile parmak izi görüntüsü bir yonga içerisine kaydedilir ve siz oturum açarken kimlik doğrulaması için aktarılması gerekmez. Bilgilerinizi şifreleyen gizli Güvenilir Platform Modülü (dTPM) ile verileriniz de korunur. Bu da BT yöneticilerinin yeni X1 Carbon’a aşık olması için yeterli değilse, ThinkPad’in sahip olduğu FIDO kimlik doğrulaması yetenekleri mutlaka ağızlarını sulandıracaktır.

Fast Identity Online ya da FIDO—erişim bilgilerinizi üç ayrı güvenlik katmanı ile koruyan güçlendirilmiş kimlik doğrulamasına olanak sağlar. FIDO kimlik doğrulaması, Facebook ya da Google gibi web sitelerinde oturum açtığınızda ya da PayPal, Visa vs. aracılığıyla ödeme yaptığınızda, çevrimiçi kimlik bilgilerinizi korur. Bu küresel çözüm, çevrimiçi hizmetler için daha iyi güvenlik sağlar, kuruluşlar için maliyetleri düşürür ve kullanıcılar için daha basit ve daha güvenlidir.

Lenovo ThinkPad X1 Carbon, closeup of fingerprint reader components
 • Teknik Özellikler

  İşlemci
  • 8. Nesil Intel® Core™ vPro™
  • 8. Nesil Intel® Core™
  İşletim Sistemi
  • Windows 10 Pro 64 bit – Lenovo, işletmeler için Windows 10 Pro’yu öneriyor.
  • Windows 10 Home
  Grafik
  Entegre Intel® UHD Graphics 620
  Bellek
  • 16 GB LPDDR3 2133 MHz
  • 8 GB LPDDR3 2133 MHz
  Depolama
  • 1TB SSD OPAL2 PCIe TLC
  • 512 GB SSD OPAL2 PCIe TLC
  • 256 GB SSD OPAL2 PCIe TLC
  • 128 GB SSD SATA
  Kamera
  • ThinkShutter özelliği ile HD 720p
  • Kızılötesi (IR) kamera (isteğe bağlı; Windows Hello’nun kullanılması için gereklidir ve ThinkShutter özelliğini içermez)
  Pil
  • 15 saate kadar*, entegre Li-ion 57 vat/saat RapidCharge teknolojisiyle birlikte
  • * MobileMark 2014 ile test edilen üç farklı ürün yapılandırmasını temel almaktadır. Pil ömrü, ayarlara, kullanıma ve diğer etkenlere bağlı olarak önemli ölçüde farklılık gösterir.
  Ekran
  • 14 inç Tam HD IPS (1920 x 1080) 300 nit
  • 14 inç Tam HD IPS Dokunmaya Duyarlı (1920 x 1080) 300 nit
  • 14 inç WQHD (2560 x 1440) 300 nit
  • 14 inç HDR WQHD (2560 x 1440) 500 nit
  Ses
  • Dolby® Audio™ Premium
  • Kulaklıklarla Dolby Atmos® teknolojisi
  • Gürültüyü azaltan ikili mikrofon
  Güvenlik
  • Fast Identity Online (FIDO) kimlik doğrulama yetenekleri
  • dTPM 2.0
  • Yonga üzerinde eşleştirme özelliğine sahip dokunarak parmak izi okuyucu
  • Yüz tanıma yazılımı ile Windows Hello (kızılötesi kamera gerektirir)
  • ThinkShutter
  • Kensington® kilit yuvası
  Renkler
  • Gövde renginde menteşeler ile siyah
  G/Ç (Giriş/Çıkış) Bağlantı Noktaları
  • 2 adet Intel® Thunderbolt™ 3
  • 2 adet USB 3.0
  • HDMI
  • Birleşik kulaklık / mikrofon jakı
  • 4’ü 1 arada MicroSD kart okuyucu (SD, MMC, SDHC, SDXC)
  • Yerel Ethernet bağlantı noktası
  Bağlanırlık
  • Kablosuz Geniş Alan Ağı: Entegre Küresel Mobil Genişbant LTE-A (isteğe bağlı)
  • Kablosuz Yerel Alan Ağı: Intel® Çift Bant Kablosuz-AC 2 x 2, AC + Bluetooth® 4.2
  • Yakın Alan İletişimi (NFC) isteğe bağlı
  Ölçüler (G x D x Y) 323,5 mm x 217,1 mm x 15,95 mm
  Ağırlık 1,13 kg’dan itibaren
  Kutunun içinde yer alan ürünler
  • ThinkPad X1 Carbon (6. Nesil)
  • 45W / 65W Tip C Güç Adaptörü
  • Hızlı Başlangıç Kılavuzu
  • 1 Yıllık Servis Merkezi Garantisi (Temel): Yalnızca dahili donanımı kapsar ve onarım için cihazın posta yoluyla gönderilmesini gerektirir.

Related posts

Dimensity 1000 MediaTek Entegre 5G Modemli İlk Yonga Setini Duyurdu…

Meryem ACAR

Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Redmi Note 9’u inceledik

Fatih Akgün

ASELSAN ile görünmez denizaltılar

Fatih Akgün

1 Yorum

Ali Öztürk 5 Aralık 2019 at 7:52 am

En çok kameradaki küçük nüans hoşuma gitti.

Cevaplayın

Yorum Yap