Teknolojix Haber
MOBİL

LG G Serisi Galaxy S20 Serisinden Ucuz mu?

LG G serisi ile Amiral Gemisi telefon piyasasında bir türlü istediği başarıyı elde edemedi. Ancak şirket içinden sızdırılan bir gelişmeye bakılırsa LGGalaxy S20 özelliklerinde orta üst seviye akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Daha önce G serisini sonlandırma kararı alan şirketin, geçen hafta LG Chocolate ile geri döneceği konuşuluyordu. Ancak gelecek yeni serinin Chocolate olup olmayacağı henüz belli değil.

Güney Kore’den gelen raporlar, teknoloji devi LG‘nin Mayıs ayında ülkede yeni bir 5G özellikli akıllı telefon piyasaya süreceğini gösteriyor . Bir LG yetkilisinden çıkan bilgiler eşit olarak şirketin iç pazarda G serisini derecelendireceğini ve modeli yeni bir marka adı altında piyasaya süreceğini söylüyor.

LG G serisi yerine uygun fiyatlı Galaxy S20 hazırlığında mı?

LG yetkilisinin sızdırdığı bilgilere göre, firma Mayıs ayı içinde yeni bir akıllı telefon tanıtacak. Yetkili, kulislerde dolaşan 15 Mayıs tarihini ise kabul etmedi.

Burada LG yeni bir yola giriyor gibi görünüyor. Zira şirket G serisi yerine yeni bir Amiral Gemisi planlamıyor.

LG, Samsung Galaxy S20 karşısında tutunabilecek, daha uygun fiyatlı ama benzer yeteneklere sahip 5G bir akıllı telefon geliştirmişe benziyor.

Burada LG, daha uygun fiyatlı ama daha yetenekli bir akıllı telefon ile piyasaya dönmenin peşinde. Daha büyük bir ekran, daha iyi bir kamera ve daha iyi bir pil kapasitesi bu yeni LG akıllı telefonun temel özellikleri olacak.

Şu an için telefonun detayları belli olmuş olmasa da Qualcomm’un Snapdragon 765 veya 765G serisi işlemcinin kullanılması bekleniyor.Bu, LG ve Google’ın Snapdragon 865’i 5G SD 765 serisi lehine atmayı planladıklarına dair önceki bir rapora güveniyor. Premium cihaz aynı zamanda çift ekranlı bir ek aksesuarla birlikte gelir.

Entegre 5G Modem ile gelen bu işlemciler, Samsung’un 7 nm EUV fabrikasyon süreci ile üretilen ve Snapdragon işlemci ailesinin orta üst akıllı telefonlar için ürettiği yüksek performanslı işlemciler.

LG G serisi yerine, eskiden en büyük oyuncusu olduğu orta üst segmente yeniden göz kırpmışa benziyor.

Nisan Ayında Tanıtılacak Meizu 17 Telefonun Özellikleri Neler? İlgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Google Pixel 5 İşlemcisi Orta – Üst Sınıf Snapdragon Serisi Olabilir…

Meryem ACAR

Huawei P40 ‘ın Özellikleri

Fatih Akgün

EMUI 10.1 güncellemesini alacak ürünler (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

Yorum Yap