Teknolojix Haber
SEKTÖREL

LG’de yeni CEO dönemi

LG Electronics, gerçekleştirdiği operasyonel değişiklerle gündeme geldi. Şirket, yeni CEO’su ile birlikte yeni CFO, CSO, Ev Eğlence Sistemleri Başkanı ve Mobil İletişim Başkanı’nı da açıkladı. LG CEO’su Brian Kwon, görevine 1 Aralık itibariyle başlıyor.

Yeni CEO: Brian Kwon

LG Electronic yaptığı duyuru ile  yeni CEO, CFO, CSO, Ev Eğlence Sistemleri Başkanı ve Mobil İletişim Başkanı’nı açıkladı. Bu açıklamaya göre, LG CEO’su Brian Kwon oldu. Kwon’dan önceki CEO Jo Seong-jin ise şirketin ev aletleri bölümün başına geçti.

Yeni CEO ataması 1 Aralık 2019, diğer üst düzey atamalar ise, 1 Ocak 2020 itibariyle geçerli olacak.

2020 itibariyle yeni görevlerine başlayacak diğer isimler ise şöyle; Ev Eğlence Şirketi’nin Başkanı olarak Park Hyoung-sei, Mobil İletişim Şirketi Başkanı olarak Morris Lee, yeni oluşturulan bir pozisyon olan Strateji Sorumlusu olarak William Chon ve Baş Mali Sorumlu olarak Bae Doo-yong.

Yeni ekip, dijital dönüşümü daha fazla veri merkezli hale getirmek için çalışacak. Bu amaçla, tüm iş birimlerinin yanı sıra kardeş LG şirketleri arasında çalışmaları yürütmek üzere Baş Strateji Ofisi kuruldu. CSO’ya başkanlık yapacak William Cho, altı yıl boyunca LG’nin Kuzey Amerika operasyonlarını yürüttükten sonra genel merkeze geri döndü.

Related posts

70 Milyon Araç Geri Çağrılacak!

Fatih Akgün

Yerli Otomobile 26 İlden Talep Geldi

Fatih Akgün

Fahiş fiyat artışı yapan 283firmaya ceza

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap