Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel) ÜRÜN İNCELEME YAPAY ZEKA YAŞAM

LG’den İlk Kez 8K Olarak Çekilen Futbol Maçı Görüntüleri!

Tottenham Hotspur Premier Lig Maçı LG’nin katkılarıyla ilk kez 8K olarak ekranlarda seyredildi…Evinizde değil sanki stadyumdaymışsınız hissi ile herkese iyi seyirler.

Tottenham Hotspur Premier Maçı İlk Kez 8K Çekildi

 

Aralık’ta Kaydedildi, İzleyenleri Büyüleyecek

TV’de maç izleme deneyimini üst seviyeye taşıyacak. Bu çekim,  Tottenham Hotspur Stadyumu‘nda gerçekleşen Tottenham – Burnley maçı esnasında video çoklu kamera sistemi ile çekildi. Ülkede sadece sekiz tane bulunan 8K Red Monstro VV kameranın dördü ve bir dizi lensle çalışan çekim ekibi, tüm maç günü boyunca detayları ve sahadaki atmosferi yakalayarak seyirciye aktardı. Mart ayı sonu itibariyle, yalnızca LG‘nin 2020 8K OLED ve NanoCell televizyonlarında gösterilecek 75 saniyelik bir video hazırlandı.

Yüksek Performans, Optimize Edilmiş Görüntü ve Ses

LG 8K TV’ler, 4K TV’den dört kat ve HDTV’den 16 kat daha fazla ayrıntı sunan yeni nesil “8K Ultra HD” ürün ve hizmetlerini tanımlamak için Tüketici Teknoloji Birliği tarafından belirlenen katı gereklilikleri aşan ilk televizyon olarak seçildi. LG‘nin gerçek 8K TV’leri, çözünürlük, dijital girişler, yüksek dinamik aralık, ölçeklendirme, bit derinliği ve ölçüm metodolojisi ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere CTA’nın özel gereksinimlerini aşan ilk TV’ler olarak tanınıyor. LG‘nin en yeni 8K TV’leri de yeni üçüncü jenerasyon (Alpha) 9 AI İşlemci sayesinde yükseltilmiş performans sağlıyor. 2020 serisi, derin öğrenme teknolojisinden yararlanarak, yapay zeka tabanlı çözünürlük yükseltme özelliği ile her türlü içerik için optimize edilmiş görüntü ve ses kalitesi sunuyor.

LG Electronics UK Pazarlama Direktörü Carolyn AndersonLG, tüketicilerine, gerçek bir stadyumda, canlı bir maç izleme duygusunu, ev konforunda sunmak için teknolojinin sınırlarını zorluyor. 1980’lerde renkli TV’den 2010’larda 3D ve 4K içeriğe kadar, tüm teknik ilerlemelerle LG, tüketicilerinin evlerine mükemmel ve gerçeğe en yakın görüntüyü sunmak için tüm hızıyla çalışıyor.” dedi.

Related posts

Samsung, TWS kulaklıklar için Hepsi Bir Arada Güç IC’lerini sundu

Fatih Akgün

TEBÜK’TE KEŞFEDİLEN 120 BİN YILLIK AYAK İZLERİ KİME AİT?

M. Büşra Kaya

Greenpeace’e Göre: Türkiye’deki Domates, Biber ve Salatalığın Yüzde 15’i Zehirli

Yasemin ACAR

Yorum Yap