Teknolojix Haber
İNTERNET

LinkedIn CEO’sundan Evde Çalışanlara Tavsiyeler!

LinkedIn’in CEO’su Jeff Weiner, Koronavirüsü sebebiyle evinde çalışmak zorunda kalan insanlar için önemli öneriler sundu. Zamanı verimli kullanmanın çok daha önemli hale geldiğini belirten başarılı iş insanı, verilen aralarda muhakkak zihin ve beden sağlığına iyi gelen şeylerin yapılmasını öneriyor.

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü sebebiyle Artık çoğu firma ve iş yerleri, önlem olarak home office yani evden çalışma modeline geçti. Evden çalışmanın kolaylıklarına kıyasla zorlukları da bulunuyor. Örneğin; çocuklu çalışanların işlerine konsantre olmaları zor olurken öte yandan mola verdiğiniz zamanlarda da evdeki sorumluluklarınız devreye girebiliyor. Bu da, kafanızı boşaltmak ve bir nebze olsa da rahatlamak için kendinize vakit ayıramamanıza sebep olabilir.

Microsoft çatısı altında faaliyet gösteren Profesyonel iş ağı platformu LinkedIn’in CEO’su Jeff Weiner, tam da bu konuyla ilgili muhteşem tüyolar paylaştı. Weiner, görüntülü konuşmalar arasındaki boş zamanın çocuklara veya evdeki diğer aile üyelerine bakılarak ve ev işleri yapılarak “emildiğini” söylüyor.

Evden çalışan insanlara, “Gerçek bir mola verdiğinizden emin olun diyen LinkedIn CEO’su,Düzenli nefes alıp vermek, biraz egzersiz yapmak ya da yapmaktan hoşlandığınız her şey, zihninizi rahatlatmaya yardımcı olur. Sadece size değil, aynı zamanda size güvenen diğer insanlara da fayda sağlayacaktır” diyerek sözüne devam etti.

Weiner’ın kişisel LinkedIn profilinden yaptığı bu paylaşım, 24 saatten az bir sürede 31 binden fazla tepki ve yaklaşık bin yorum aldı. Bunun bir kısmını, evde çalıştıkları süre boyunca benzer sorunlar yaşayan kişiler oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

11 senedir aralıksız olarak LinkedIn’in CEO koltuğunda oturan Weiner’in 1 Haziran tarihinde görevinden ayrılacağı bilgisini de sizlerle paylaşalım. LinkedIn, Weiner önderliğinde gerçekleştirilen halka arzın ardından 2016 yılında Microsoft tarafından 26 milyar dolara satın alınmıştı. Başarılı girişimciden boşalan koltuğa, şirketin şu andaki ürün kıdemli başkan yardımcısı Ryan Roslansky oturacak.

Related posts

Beklenen Wikipedia İçin AYM Kararı: Site Erişime Açılsın!

Meryem ACAR

Kullanıcılar parmak izlerini 47 TL’ye satmaya hazır

Fatih Akgün

Hacker (CEH) Eğitimi

Fatih Akgün

Yorum Yap