Teknolojix Haber
DONANIM

Logitech G915LIGHTSPEED WIRELESS Oyun Klavyesi

Logitech G915LIGHTSPEED WIRELESS Oyun Klavyesi

Logitech’in 2019 yılının son çeyreğinde  piyasaya sürdüğü, Logitech G915LIGHTSPEED WIRELESS Oyun Klavyesi; ışık hızı üst sınıf wireless, ileri  RGB  renkli aydınlatmaya sahip bu model, en gelişmiş ve yenilikçi klavye olarak tasarlandı ve üretildi. Oyunla birlikte değişen tepkisel efektler ve daha fazlasıyla aksiyona kapılmanızı sağlayan senkronize aydınlatma teknolojisine sahip klavye yüksek performans sunuyor.
Düşük profilli mekanik anahtara (mechanical Swicth) sahip olması ,yüksek performansı ve ince olması ile Tasarım ve mühendislikte büyük yenilik yaratıyor.
Çok kaliteli metaryellerden özenle hazırlanmış, G915 oyun klavyesi eşsiz güzelliğinin yanı sıra tasarım, sağlamlık ve perofmans açısından gelişmiş bir ürün. G915 LIGHTSPEED kullandığınızda farklı bir boyuttaymış hissi veriyor.

G915, LIGHTSPEED kablosuz klavyesi , RGB aydınlatmayı ve dikkate değer bir pil ömrünü, oyun klavyesi kategorisinde farklı bir standartdı yakalayan zarif , ultra ince ve dayanıklı kasada birleştiriyor. Ayrıca özelliklerinin arasında , özel makroları ve komut kombinasyonlarını tek tuşla  kullanıcının çalıştırabilmesi için klavyenin üstüne yerleştirilmiş beş tane programlanabilir G tuşu var.

Işık hızı wireless

G915 klavyenin özelliklerden biri de yüksek notlu 1ms performasını yakalamayı başaran ışıkhızında wirless. Bu birinci sınıf klavye, Logitech G’nin profesyonel seviyede raporlama hızını gösteriyor. Ödüllü LIGHTSPEED kablosuz teknolojisine sahip olan klavye 30 saate  kadar kesintisiz kablosuz oyun oynama deneyimi yaşatıyor.
Bu wireless teknolojisi Esports profesyonellerinin tüm dünya üzerinde yarışmalara katılırken güvendiği hızlı wireles internet teknolojisiyle aynıdır.  G915 Klavye USB üzerinden bağlandığında tamamiyle fonksiyoneldir. Bu nedenle kullanmaya devam ederken şarj edebilirsiniz.
Esports ile ilgili şu kısa bilgiyi de verelim. Esports: internet üzerinden ve bilgisayardan oynanan her spor da olduğu gibi oyuncuların zekaya,pratikliğe, tecrübeye ve efora ihtiyaç duyduğu online bir spor dalı. Güney Kore’de 2000 yılında spor dalı olarak resmen kabul edilen Esports ( elektronik spor), Türkiye de 2014 yılında tamamen kabul görmüş ve lisans verilmeye başlanmıştır.
Esports belirlenen dönemlerde düzenlenen uluslararası organizasyonlarda,dünyanın farklı yerlerinden insanların internet üzerinden oyun oynadıkları bir online  spor olduğunu da söyleyelim.

Son derece ince tasarım

G915 oyun klavyesi mühendisliğin ve tsarımın hayret verici derecede başarılı bileşimidir. Çok kaliteli metaryellerden özenle hazırlanmıştır. G915 performans ve özelliklerinden ödün vermeden; fevkalade zarif, son derece ince olarak tasarlanmış ve üretilmiş. G915 tüm bu özelliklere ek olarak sağlam ,rahat ve yoğun oyun ortamlarında iyi bir performas ile oyun için kullanılabilinecek gerçek bir yeni nesil mekanik oyun  klavyesidir.

İleri düzey ve Düşük  profilli Mekanik özelliği

Standart mekanik switch’lere göre  daha hızlı tepkime veren G915 mekanik oyun klavyesinde,   diğerlerinin  yarısı yüksekliğinde, yüksek performanslı, düşük profilli GL mekanik switch’ler bulunuyor ve daha rahat yazma deneyimi sunuyor.
G915 Kendi kategorisinde yeni özellikleri ile bir ilk, dikkat çekici GL mekanik anahtarları , geleneksel mekanik switchlerin performansını hızını, dakikliğini başarılı bir şekilde sağlar. Logitech’in GL switchleri istenilen tam dayanıklılık, hassasiyet(uyum)
doğruluk ve dakiklik özellikleri için teste tabii tutulur.

Üç anahtar türünde geçerlidir.
GL clicky– yüksek seslidir.Her tuşabasıldığında clik sesi verir ve dokunsalcisim hissini size verir.
GL dokunsal– Dokunma hissine nazik bir vuruşla karşılık verir.
GL-lineer tamamen sarsıntısız vuruş yapar.

Dikkate Şayan Pil Ömrü

Sadece tek bir şarjla saatlerce kesintisiz oyun oynama keyfini yaşayabilirsiniz. Pil %15 seviyesine geldiğinde klavyenin üstündeki düşük  seviye pil göstergesi ışığı ve Logitech G HUB sizi uyarır. Klavyenin pilini tamamen doldurmak için sadece 3 saat şarj etmeniz yeterlidir. Ayrıca dilerseniz klavye mikro USB ile şarj olurken de oyun oynamaya devam edebilirsiniz.

 

LIGHTSYNC RGB

G915 oyun klavyesi akıllı LIGHTSYNC RGB teknolojisi ile yaklaşık olarak 16.8 M adet renk seçeneğini her bir tuş için ayrı şekilde biçimlendirebilme özelliğini kullanıcısına sunuyor. Klavye üzerinde size özel  renk  kombinasyonlarını yaratabilme özelliğine de izin verilmiş olarak geliyor. Dilerseniz yoğun  ve sürükleyici  RGB deneyimi yaşayabileceğiniz  önceden ayarlanmış seçenekler arasından renk animasyonu seçebilirsiniz. Oyun oynamanızı ilerleten ve klavyenizle oyun oynama controlünüzü geliştiren temaları bir araya getiriyor. RGB colorwave özelliği etkinken, tam şarjlı halde uzun pil ömrü sayesinde ikinci kere şarj etmeden yaklaşık olarak 30 saat süre ile kesintisiz oyun oynayabilirsiniz. Daha gelişmiş özellikler için logitechg’den Logitech G HUB Oyun Yazılımını indirebilirsiniz. Bu klavyeyi wireless olarak bağlayabilirsiniz, eğer kablosuz ile bağlanmak istemez iseniz Bluetooth ile bağlanma seçeneğini de mevcut.

Kaynak: logitech.com

Related posts

ASUS, Oyun Canavarları için Dizüstü Bilgisayarları Zephyrus G14 ve G15’i Duyurdu

Fatih Akgün

Televizyonlar tamamen değişecek!

Fatih Akgün

Zen 4 Mimarili Yongaları TSMC’nin 5 nm Süreci 7 nm’nin Önüne Geçti…

Meryem ACAR

Yorum Yap