Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

Lüks Otomobil Üreticisi Aston Martin, Airbus ile İş Birliği Yaparak Helikopter Üretecek

Yüksek performanslı ve lüks otomobil üreticisi Aston Martin, havacılık endüstrisine giriş yapıyor. Airbus ile iş birliği yapan Aston Martin, yeni bir helikopter üretecek.
İngiltere merkezli otomobil üreticisi Aston Martin hem yüksek performanslı hem de lüks odaklı otomobilleriyle bilinen bir şirket olsa da artık Aston Martin’i farklı sektörlerde de görmeye başladık. Geçtiğimiz aylarda Brough Superior ile yaptığı ortaklık ile motosiklet sektörüne adım attığı AMB 001’i de tanıtmıştı.

Airbus Corporate Helicopters ile iş birliği yapan Aston Martin, ACH130 Aston Martin Edition isimli yeni helikopterini duyurdu. Airbus ACH130 isimli helikopterin özel olarak tasarlanan versiyonları, şirketin lüks otomobillerinden esinlenilen dört farklı iç ve dış tasarım seçeneğine sahip.

Teslimatlar 2021’in ilk aylarında başlayacak

ACH130 Aston Martin Edition, Aston Martin’in kendi otomobillerinde kullandığı renk seçeneklerine sahip olarak piyasaya sürülecek. Stirling Green, Xenon Grey, Arizona ve Ultramarine Black gibi Aston Martin ile özdeşleşen renkler, helikopterin dış kaplamasında kullanılacak. Helikopterin iç döşemelerinde ise kullanıcıların farklı renkler seçebileceği deri döşemeler bulunacak. Bu koltuklarda Aston Martin DB11’den esinlenen bazı detayların da bulunması planlanıyor. Helikopterin kapı içleri de deri ile kaplı olacak ve dokunma noktaları daha rahat olacak.

Aston Martin’in özel olarak tasarladığı helikopterlerin hepsinin gösterge panelinde ortaklık logoları, sürüm numarası ve isteğe bağlı olarak helikopteri satın alan kişinin ismi bulunacak. ACH130 Aston Martin Edition isimli özel yapım helikopterin teslimatlarının ise 2021 yılının ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

Related posts

3D yazıcıyla Plastikten elektrikli Otomobil yaptı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Tesla, Yeni Güncelleme Yayınladı

Fatih Akgün

Apple’ın Corona Virüse Karşı Son Hamlesi!

Fatih Akgün

Yorum Yap