Teknolojix Haber
DONANIM

Magic Keyboard’lu iPad Pro’nun ağırlığı Macbook Air’den daha fazla

Apple, geçtiğimiz ay iPad Pro için tasarladığı Trackpad ile yeni Magic Keyboard  klavyesini duyurmuştu. Ancak şirket bu aksesuarların ağırlığını ortaya çıkartmayı reddetmişti. Magic Keyboard’ı eline yeni ulaşan bazı kullanıcılar sayesinde artık bu sorunun bir cevabı var.

Geçtiğimiz ay iPad Pro için tasarladığı trackpad ve Magic Keyboard’u duyuran Apple, ağırlıklarını açıklamada ise çekimser davranmış ve açıklamamıştı. Magic Keyboard’ı eline yeni ulaşan bazı kullanıcılar tarafından MacRumors forumunda bu soru cevaplanmış oldu. 12,9 inç iPad Pro ve Magic Keyboard 1,382 gram ağırlığında. 13 inç MacBook Air‘den 1,290 gram daha fazla ancak 13 inç MacBook Pro ile aynı (1,362 gram) ağırlığa sahip.

Magic Keybord’un ağırlığının büyük bir kısmı, görüntüleme açılarına uyum sağlamak ve iPad Pro’nun ağırlığını dengelemek için yapılmış durumda. Apple aslında başlangıçta iPad’i klavye ve trackpad destekli olarak tasarlamamıştı. Şirket bunları daha sonra eklemek zorunda kaldı.

Trackpad ve Magic Keyboard ile iPad Pro

Magic Keyboard‘un iPad Pro‘ya belli bir ağırlık ve hacim katması o kadar da şaşırtıcı değil aslında. Önceki Smart Keyboard Folio‘nun aksine, Magic Keyboard, açıları görüntülemek için kayan bir konsol tasarımı, makas anahtarı tuşlarına sahip arkadan aydınlatmalı bir tasarıma sahip.

Eğer İpad Pro‘yu almayı düşünmüyor ve daha hafif iPad/trackpad ikilisi arıyorsanız alternatifleri de var. Trackpad’e sahip Logitech’in iPad klavyesi, Apple’ın neredeyse yarısı kadar bir fiyatta. Ve daha ucuz iPad ve iPad Air modellerinde çalışabiliyor.

 

 

Related posts

Web kameranız gerçekten sizin kontrolünüzde mi ?

Fatih Akgün

Samsung 8K çerçevesiz TV modelini tanıttı

Fatih Akgün

Çin’de elektronik ürünler tükendi: Laptop satışları tam %337 arttı

Fatih Akgün

Yorum Yap