Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Maserati’nin İlk Hibrit Modelinin Türkiye’ye Geliş Tarihi Belli Oldu!

Dünyaca ünlü İtalyan otomobil devi Maserati, tarihindeki ilk hibrit modeli Ghibli’yi Türkiye’ye getirecek. Firmanın ülkemizdeki tek temsilcisi olan Fer-Mas’ın yaptığı açıklamaya göre Ghibli, Ekim ayında Türkiye’ye gelecek.
Çevre konusunda fazlalaşan hassasiyet ve elektrik motorlarının gittikçe gelişmesi, artık lüks spor otomobil üreticilerinin bile hibrit modellere geçebilmesini sağlıyor. İtalyan üretici Maserati de bu akıma ayak uydurarak hibrit bir Ghibli üretmeye karar vermişti.

Bugüne kadar Maserati, İtalya’daki Giovanni Agnelli Fabrikası’nda 100 binden fazla Ghibli üretip satarak başarılı bir performans sergilemişti. Firma şimdi otomobili hibrit hale getiriyor. Bu model, İtalyan firmanın ilk hibrit otomobili olacak.

Maserati’nin ülkemizdeki tek temsilcisi konumunda bulunan Fer-Mas’tan yapılan açıklamaya göre, hibrit Ghibli modelleri ülkemize de gelecek. Bu modeller ülkemizde Ekim 2020de satışa çıkarılacak, böylece isteyenler daha temiz bir otomobil alternatifine kavuşabilecek.

Maserati’yi de bünyesinde bulunduran FCA’nın planları arasında elektrikli otomobiller önemli bir yer tutuyor. Firma, 2021’e kadar 12 yeni elektrikli model tanıtmayı amaçlıyor. Hatta bu süreçte tanıtılacak araçlardan birinin de yine Maserati markalı bir SUV model olması bekleniyor.

İtalyan firması ayrıca iki elektrikli model GranTurismo ve GranCabrio için de çalışmalarını hızlandırıyor. Firma, bu iki araç için toplamda 800 milyon euro değerinde bir yatırım yaptığını açıkladı.

Related posts

Porsche 911’in Hibrit Versiyonunun Yola Çıktığı Kesinleşti!

Fatih Akgün

Yerli Otomobilin Ön Sipariş Fiyatı Belli Oldu

Fatih Akgün

İtalyan FIAT elektrikli aracı 500e’yi Fransa’da Tanıttı

Fatih Akgün

Yorum Yap