Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Maserati’nin MC20’nin Yeni Motor Özellikleri Nedir?

Maserati’nin koronavirüs nedeniyle çıkış tarihi ertelenen yeni aracı MC20’nin motor bilgileri ortaya çıktı. Eylül ayında satışa sunulması beklenen MC20, ilk başta Alfa Romeo 4C’yi andırsa da daha farklı bir deneyim sunuyor.

Otomotiv sektörü de dâhil olmak üzere çoğu sektörün gündeminde koronavirüs bulunmasına rağmen Maserati, yeni ortadan motorlu süper otomobilini piyasaya sürme planlarıyla öne çıkıyor. Maserati MC20’nin mayıs ayında çıkışını yapması planlanmıştı ancak koronavirüs nedeniyle çıkış tarihi eylüle ertelenmişti.

İtalyan otomobil üreticisi detayları açığa çıkarmasa da aracın ortadan motorlu olduğunu ve genel hatlarının nasıl olacağını gösteren fotoğraflar yayınladı. Araç, görünürde Alfa Romeo 4C’ye benzese de Maserati’nin hangi tip motor kullandığı merak konusu. Car and Driver’a göre MC20, 600 beygir gücünün üstünde güç oluşturacak çift turbo V6 motorla piyasaya sürülecek.

İlk çıkacak olan MC20’lerin hibrit olması bekleniyor:

Maserati'nin Yeni Spor Otomobili Kamuflajlı Prototipi (2020)

MC20’ler hibrit olacak ve motorun yeri bu araçlarda değişmeyecek. Bu özellikler, daha sonra çıkacak olan yüksek performanslı Trofeo modellerinde aynı şekilde kalabilir. Maserati, aracın bir de elektrikli versiyonunu sunsa da bunun birkaç yıl alabileceği düşünülüyor. Bu iki alternatif güç aktarım mekanizmasının kullandığı çeşitli modellerden önce MC20 Cabrio 2021’de karşımıza çıkacak. Fiyat konusunda bir tahmini 150 ila 160 bin dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Related posts

Porsche 911’in Hibrit Versiyonunun Yola Çıktığı Kesinleşti!

Fatih Akgün

Toyota RAV4 Hybrid Passion X-Sport’un Türkiye Fiyatı Duyuruldu

Fatih Akgün

En Çok Satılan Lüks ve Ultra Lüks Otomobiller!

Fatih Akgün

Yorum Yap