Teknolojix Haber
İNTERNET

Mayıs Ayının En Popüler İnternet Tarayıcıları!

Net Applications isimli Analiz şirketi, Mayıs ayı Covid-19 pandemi günlerinde evde kalan insanların en çok tercih ettikleri internet tarayıcılarını açıkladı.
Chromium tabanlı Edge’in piyasaya sürülmesi, internet tarayıcısı sektöründe hesapların yeniden yapılmasına neden oldu. Çünkü Google Chrome, Edge’in piyasaya sürülmesinden sonra ciddi bir kullanıcı kitlesini kaybetti. Ancak son verilere göre Chrome, durumu yeniden toparlamaya başlamış gibi görünüyor. Yapılan araştırmaya göre Google Chrome’un mayıs ayındaki pazar payı yüzde 69.8’e yükselmiş durumda.
Yapılan araştırmada, Google Chrome’un en yakın takipçisinin Chromium tabanlı Edge olduğu belirtiliyor. Fakat Edge’in Chrome’u yakalaması kısa zamanda pek de mümkün değil. Çünkü araştırmaya göre Edge, mayıs ayında sadece yüzde 12.5 pazar payına sahipti. Aslında bu pay, 2020’nin başında kararlı sürümü piyasaya sürülen bir internet tarayıcısı için hiç de az değil ancak sektör lideri olmak için fazlasıyla az.

İnternet tarayıcısı sektörünün önemli isimlerinden bir tanesi olan Mozilla Firefox, mayıs ayında yüzde 7.2 paya sahip oldu. Analistler, Firefox kullanım oranının temmuz ayında yüzde 7’nin altına düşeceğini, yıl sonunda ise yüzde 5.9 olacağını düşünüyorlar. Ve son olarak da Kullanıcıların yüzde 3.9‘u Safari‘yi tercih ederken yüzde 1.1‘lik kesimse Opera kullandı.

Related posts

Microsoft Edge, Chrome ve Firefox’u Güvenlik Açısından Geride Bıraktı!!!

M. Büşra Kaya

Google, Android Kullanım Bilgilerini Bundan Sonra Açıklamayacak!

Online Kitap Okumak İçin Bazı İnternet Siteleri Karşımızda!!

Nihal Sanlı

Yorum Yap