Teknolojix Haber
YAŞAM

MEB maske makinesi üretimi yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) yeni tip korona virüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında nisan ayında N95 standardında maske makinelerinin ilk üretimi yapılacak.

Bakanlık, korona virüs önlemleri kapsamında meslek liselerinde üretimlere hız verirken çok önemli bir adım atarak N95 standardında maske makinesi üretmek için kolları sıvadı.

Bu amaçla Bakanlık makine üretimi için Ar-Ge çalışmalarına başlamıştı. Sürecin başarılı bir şekilde ilerlediği ve nisan ayında ilk makinelerin üretileceği bildirildi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak bu süreçte bir taraftan eğitimle ilgili uzaktan eğitim kapasitesini güçlendirirken diğer taraftan meslek liselerinin üretim kapasitesini de harekete geçirdiklerini ifade etti.

Özer, önce temizlik malzemeleri, sonra maske ile tek kullanımlık önlük ve tulum üretimine yoğunlaştıklarına işaret etti. Özer: “Süreci Bakanlık olarak illerimizle koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Tüm talepleri karşılamaya ve bu alanda meslek liseleri olarak ülkemizin ihtiyaçlarına mütevazı katkı veriyoruz. Pilot seçtiğimiz okullara altyapı yatırımını güçlendirmek için kaynaklarımızı hemen transfer ediyoruz.” diye konuştu.

Related posts

Turkcell, Kamu-Özel Sektör İş Birliğiyle Şehir Hastanelerine Yerli ve Milli Altyapı Desteği…

Meryem ACAR

Belarus Korona Virüse Karşı “Panik yapmayın” diyor.

Yağmur Kübra Yazıcı

İSTANBUL’DA AÇIK OLACAK İŞYERİ, İŞLETME VE KURUMLAR

Fatih Akgün

Yorum Yap