Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL TEKNOLOJİ (Genel)

Mekanın Sahibi AUDI E-Tron Geldi

Alman otomobil üreticisi Audi’nin ikinci elektrikli otomobil modeli e-Tron Sportback, 2019 LA Auto Show’da resmi olarak gün yüzüne çıktı. 2020’nin ilk yarısında Avrupa’da satışa sunulması planlanan aracın en üst düzey versiyonu 445 kilometreye kadar menzil sunuyor.

2020 Audi e-tron Sportback de tanıtıldı. Audi e-tron SUV sonrasında firmanın üretime girecek ikinci tamamen elektrikli otomobil modeli olan Sportback, SUV formunu gerçekten sportif ve fütüristik hale getiriyor.

Her açıdan kendisine baktırmayı bilen elektrikli otomobil, heybetli gövdesi ve özellikle LED aydınlatma sistemleriyle öne çıkmayı biliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Açıklandığı kadarıyla model Avrupa’da sadece iki farklı versiyon halinde satılacak.

Bunlar e-tron Sportback 50 quattro ve e-tron Sportback 55 quattro modelleri. Bu modeller sırasıyla 71 kWh ve 96 kWh pil paketleri üstüne kuruluyor ve 230 kW ile 265 kW güç sunuyor.

Üst seviye versiyon performansı sonuna kadar açan (300 kW) özel “boost” moduyla Audi e-tron Sportback modelini 0’dan 100 km/s hıza 5,7 saniyede taşıyabiliyor. Normalde araç 6,6 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Aracın 50 quattro versiyonu yaklaşık 346 km, 55 quattro versiyonu ise 445 km yol yapabiliyor. 50 quattro’ya 150 kW DC şarj sistemi yerleştiren firma, bu sistemin aracı sadece 30 dakika içerisinde yüzde 80 oranında doldurabildiğini açıklıyor.

50 quattro ise 120 kW şarj desteğiyle donantılmış durumda. İçerisinde Audi e-tron SUV ile benzer üç farklı ekranın yer aldığı oldukça modern bir yaşam alanı sunulan elektrikli otomobil, geleneksel yerine yeni nesil kameralı ayna sistemi kullanıyor ve opsiyonel olarak Bang & Olufsen ses sistemiyle alınabiliyor.

Kameralı ayna sistemi

Related posts

İkinci El Otoda En Çok Tercih Edilen Modeller Belli Oldu

Fatih Akgün

Türkiye’deki Birçok Şirket, Koronavirüsle Mücadele İçin Destek

Fatih Akgün

Aston Martin,Valkyrie’nin Test Sürüşünden Fotoğraflar Paylaştı

Fatih Akgün

1 Yorum

MEVLÜDE 24 Kasım 2019 at 3:45 pm

Teknoloji artık ne çok ilerliyor ve kendini geliştiriyor… Buda onun en güzel göstergelerinden biri….

Cevaplayın

Yorum Yap