Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA YAŞAM

Metaverse’te İlk Yılbaşı Partisi

 

Dünyada İlk Metaverse Yeni Yıl Kutlaması

Metaverse’de ilk yılbaşı  partisi Türkler’den!

 

Facebook’un şirket adını Meta’ya çevirmesiyle beraber metaverse günden güne ilgi çekmeye başlayan bir kavram haline geldi. Bir yandan metaverse ile ilişkili proje haberlerini takip etmekte zorlanırken, diğer yandan da metaverse ilkleri ile şaşırıp kalıyoruz. Türkiye’de yapılacağı söylenen metaverse yılbaşı etkinliği de, duyanların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Virtual Event Maker platformu üzerinde gerçekleştirileceği bildirilen metaverse yılbaşı etkinliği, İş Ağı Geliştirme Uzmanı olan Erdal Uzunoğlu organizasyonu ile gerçekleştirilecek. Dünya genelinde bir ilk olacak bu etkinlikte, 55 ülkeden katılım bekleniyor. Ayrıca, uluslararası pek çok ünlü ismin kutlamada bulunması bekleniyor.

 

 

Metaverse Yeni Yıl Kutlamasında Neler Olacak?

Zoom, Teams görüşmeleri benzeri giriş sistemi bulunacak olan kutlama etkinliği, üç boyutlu sanal bir ortamda gerçekleştirilecek. 28 Aralık günü, saat 20:00’da başlaması planlanan kutlama etkinliği, saat 03:00’da son bulacak. Yeni yıla metaverse evreninde girmek isteyen katılımcılar, platform girişinde kendilerine avatar seçebilecek ve partide dilediği avatarlar ile tanışarak sohbet edebilecek.

Related posts

SON DAKİKA : Kritik Toplantı Sonrası Cumhurbaşkanından Önemli Açıklamalar…

Meryem ACAR

Joom, Satıcıları Küresel Satışlarına Katılmaya Teşvik Ediyor

Fatih Akgün

Google’ın hızlı dosya paylaşım özelliği: Nearby Sharing

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım