Teknolojix Haber
YAŞAM

 Meteoroloji uyardı: Marmara’da sağanak ve fırtına

 Meteoroloji uyardı: Marmara'da sağanak ve fırtına

Meteoroloji uyardı: Marmara’da sağanak ve fırtına bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamamda  yarın Doğu Karadeniz’in yüksek yerlerine yağmur ve kar yağışı olduğunu belirtti. Meteoroloji uyardı: Marmara’da sağanak ve fırtına bekleniyor. Sağnak yağış nedeni ile su baskınlarının olabileceğini  belirten Meteroloji Genel Müdürlüğü vatandaşların tedbirlerini alması için uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışı, Marmara Bölgesi’de ise sağanak yağış etkili olacak.

Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı.

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edildiği bildirildi. Yağışların, Doğu Karadeniz’de kuvvetli olması beklenirken, rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esecek.

Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. Öte yandan iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede 4 ila 8 derece azalacağı açıklandı.

Yoğun yağış bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Giresun’un iç kesimlerinde yağışın kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğini, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı. Özellikle su baskını yaşanmış dere yatakları ve kenar kesimde bulunanların tedbir almaları gerektiğine dair uyarıda bulundu. Ayrıca Rüzgarın Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi beklendiği yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini belirtti.

Kaynak: Hürriyet

Related posts

Her hafta kredi kartı büyüklüğünde plastik yiyoruz.

admin

Kan grubu virüsün risk oranını etkiler mi?

Fatih Akgün

Kobe Bryant’ın Ölümü ile İlgili Atılan Olay Tweet Sahte Çıktı

Fatih Akgün

Yorum Yap