Teknolojix Haber
YAŞAM

Meteorolojiden gelen açıklamada Haftasonu Sıcaklık Düşecek

Meteorolojiden gelen açıklamada Haftasonu Sıcaklık Düşecek

Türkiye’de, son 70-80 yılda Eylül ayında ölçülen en yüksek sıcaklık değerlerine ulaşıldı Ankara’da bugün hava sıcaklığı mevsim normallerinin çok üstünde  39 derece ölçüldü. Vali Vasip Şahin, Twitter’dan vatandaşları  cuma günü ülkenin büyük bölümünde yeni sıcaklık  yüksek olması beklendiği belirtirken, Meteorolojiden gelen açıklamada Haftasonu Sıcaklık Düşecek bilgisi yer aldı.

Meteorolojiden gelen açıklamada Haftasonu Sıcaklık Düşecek

Bugün ve Cuma günü hava sıcak olacak

Sıcak havanın etkisini sürdüreceğine dikkat çeken Tekin, “Özellikle perşembe ve cuma günü de ülkemizin özellikle büyük bir bölümünde yine sıcaklık rekorlarının kırılmasını tahmin ediyoruz. Bu iller de tahmini olarak Kütahya, Afyonkarahisar, Eskişehir, Isparta, Burdur, Konya, Ankara, Bolu, Karaman, Mersin, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Çankırı, Kastamonu, Çorum, Amasya. Bu illerimizde de özellikle bugün ve yarın (cuma) sıcak hava dalgasının etkisi ile sıcaklık yüksek olacağını tahmin ediyoruz. Ankara’da geçmiş yıllarda Eylül ayında ölçülen en yüksek hava sıcaklığı 37 derece ölçüldü. Ankara’da bugün beklenen hava sıcaklığı 39 derece, yarın 38 derece tahmin ediliyor” dedi.

Ancak Haftasonu Sıcaklık Düşecek

Cumartesi gününe kadar Türkiye’nin kuzey kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3-6, güney ve iç kesimlerde ise mevsim normallerinin 8-12 derece üzerinde seyretmesini tahmin ettiklerini belirten Tekin, “Cumartesi günü itibarıyla ülkemiz kuzey kesimlerden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına giriyor. Cumartesi günü ülkemizin kuzey kesimleri ve iç kesimleri hava sıcaklığı mevsim normalleri civarına düşüyor. Güney kesimlerde ise yer yer mevsim normallerinin 3 ile 5 derece üzerinde seyredecek. Daha sonra yeni hafta ile birlikte ise tekrar ve ısınma trendine gireceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cnn, Meteoroloji genel müdürlüğü

Diğer Yaşam ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

DSÖ’den Korkutan Açıklamalar Geldi!

Nihal Sanlı

Son Dakika: Türkiye’de Koronavirüsten 73 Can Kaybı Daha! iŞTE Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu

Yasemin ACAR

Dünya Sağlık Örgütü, tüm dünyanın beklediği (COVID-19) aşısı konusunda açıklama yaptı.

Fatih Akgün

Yorum Yap