Teknolojix Haber
YAZILIM

Microsoft Edge, Artık PDF Dosyalarında Yapılacak Düzenlemeleri Kaydedecek!

Microsoft’un tarayıcısı Edge, artık Native File System API’yı destekliyor. Bu sayede, PDF dosyalarında yapılan değişiklikler, her seferinde dosya kopyası almayı tarihe gömecek. İlk deneme Windows, Linux, ve macOS cihazlarında ve tüm masaüstü Edge’lerde kullanılabilecek.

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, tarayıcı Microsoft Edge bundan böyle Native File System API’ı destekleyecek. Bunun İleri Web Uygulamaları’nı (Progressive Web Apps – PWA) ve kullanımını daha ileri bir seviyeye taşıyacağı belirtiliyor. PWA’ların yazılım teslimatının geleceği olduğu belirtilirken yeni adımın çok önemli olduğu belirtiliyor.

Native File System API ile birlikte Microsoft Edge, Native File System API aracılığıyla sitelere dosyaları ya da klasörleri düzenleme izni verilmesini destekliyor. PWA’ların ortaya çıkışı ve uygulanmasıyla birlikte cihazlar arası yazılım teslimatının çok daha kolay hale geldiği belirtiliyor. Bu nedenle birçok web geliştiricisi odağını PWA’lara kaydırmış durumda. Bununla birlikte, PWA’lar ne kadar iyi olursa olsun kendi içlerinde sınırlara sahip ve bu da kullanıcıların native uygulamalar yerine ileri web uygulamaları kullanmalarının önünde bir engel.

Related posts

Windows savunmasını Kıran mLNK Builder’ın yapısı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

iOS ve Android ‘e Rakip Mi Geliyor

Fatih Akgün

Türk Tasarımcıdan Büyük Beğeni Toplayan Windows 20

Fatih Akgün

1 Yorum

Murat 1 Haziran 2020 at 10:40 am

Faydalı gelişmeler

Cevaplayın

Yorum Yap