Teknolojix Haber
İNTERNET

Microsoft Edge’den Parola Bulma Derdine Son Verecek Bir Yenilik Geliyor!!

Microsoft’u web tarayıcısı EdgeChrome’da olduğu gibi yeni hesaplarınız için otomatik olarak parola oluşturmaya yönelik bir işlevi test etmeye başladı! 

Tüm hesaplarınızı güçlü birer parola ile korumanız, bir parola yöneticisi olmadığında kolay bir iş değil. Chrome web tarayıcısını kullananlar, tarayıcının yeni hesaplar için parola oluşturmayı önerdiğini farkında. Şimdi ise Microsoft, kendi web tarayıcısı Edge’e benzer bir işlev getirebilmek için testlere başladı. 

Edge’in Canary / Dev yapılarında bulunan Güçlü parolalar öner (Suggest Strong Passwords) seçeneği, çevrimiçi hesaplarınız için yeni parolalar oluşturmanıza izin veriyor. İşlevi etkin hale getirmek için Edge’de Ayarlar’ı açmanız, Profiller’e tıklamanız ve Parolalar sekmesine gitmeniz gerekiyor. Burada “Güçlü parolalar öner” ayarını işaretlediğinizde Edge, algıladığı parola alanları için size otomatik olarak parola oluşturmayı önerecek. 

Tarayıcınızla bütünleşik bir parola oluşturucu kullanmak pratik olsa da bir parola yöneticisi kullanıyorsanız, bu işlevlere muhtemelen zaten sahipsiniz demektir. 

 

Related posts

Microsoft’tan, Torrent’ten Film İndirenler Dikkat!

Görme engelli yazılımcı olur mu hiç!! (3 Aralık Dünya Engelliler Gününe Özel Haberimiz)

Fatih Akgün

Instagram’ın Kurucularından Koronavirüs’e Karşı Yeni Site!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap