Teknolojix Haber
OYUN

Yeni Modunu Tanıttı! Microsoft Flight Simulator Oyununun Özelliklerini Tanıttı

Microsoft Flight Simulator için Microsoft ekibi tarafından yepyeni bir video yayımlandı. Yeni video, çok oyunculu mod ile oyunda neler olacağını gösteriyor.

Oyunun yeni özelliği sayesinde diğer oyuncular ile paylaşımlı dünyada etkileşime girebilirsiniz. Halka açık sunuculara, oyuncular farklı yöntemler ile bağlanabiliyor. Bu esnada oyuncular arkadaşları ile beraber oynarken kendi gruplarını da kurabilecekler. Flight Simulator oynayanların potansiyel olarak herkesi görebildiği bu ortamın kapasitesi de Azure sunucularına bağlı. Gerçeği aratmayan dünyada uçan oyuncular, hava trafiğini hesaba katarak oynayacak. Uçak ile irtibat bir an için kaybedilirse yapay zeka (AI) uçağın yerini devralacak. Kuralların oyuncular tarafından belirlendiği oyunun çıkış tarihi henüz belli değil.

Video ile birlikte oyunculara pek çok görseli de beraberinde getiren Microsoft çok oyunculu mod özelliklerini detaylı olarak sundu.

Oyunun ana özellikleri

Buradaki en dikkat çekici haber, oyunun büyük bir paylaşımlı çevrimiçi bir dünyaya sahip olması. Ancak, oyunda başka şaşırtıcı seçenekler de var. Dilerseniz bir göz atalım.

  • Gerçek hava durumu ile paylaşımlı dünya
  • Gerçek uçuş trafiği
  • Bir oyuncu ayrılırsa, yapay zeka uçağı uçurmaya devam eder
  • Diğer çok oyunculu modlarda uçuş kurallarını özelleştirebilirsiniz
  • Sunucular bilgileri kolaylaştırır, böylece yalnızca size en yakın uçakları görürsünüz

Hem solo hem grup halinde uçuş keyfi

Çok oyunculu modda oynayabilmeniz için gerçek zamanlı hava durumunu açmanız gerekiyor. Ancak gerçek zamanlı hava trafiği isteğe bağlı açılıp kapatılabilir. Varsayılan ayarlara ve kurallara uymak istemiyorsanız, “tüm oyuncular” seçeneğine dönerek kendi tercihlerinize göre uçabilirsiniz. Oyununuza dahil etmek için diğer oyuncularla gruplar oluşturarak uçabilir veya solo olabilirsiniz. Bir grupta, hava durumunu ve diğer ayarları ayarlayabilirsiniz ama bu durumu yalnızca gruptaki kişiler deneyimleyebilir.

Flight Simulator

Windows Central’dan Samuel Tolbert’e göre, Microsoft Flight Simulator, kitlesini yeniden ele geçirmeyi amaçlıyor. Microsoft, bu yılın başlarında küçük bir yol haritası verdikten sonra oyun tasarımının farklı unsurları üzerine bir dizi güncelleme ve video vermeye devam etti.

Microsoft, Türkiye’de Tofaş ile yapay zeka eğitimi ile ilgili habere burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Related posts

Steam Fiyatı Toplam 73,50 TL Olan 4 Oyun, Belli Bir Süre Ücretsiz!

Fatih Akgün

Son 6 Yılın En İyi 6 Oyunu,Metacritic Puanına Göre Sıralandı

Fatih Akgün

GTA 6’nın 25 Mart’ta Duyurulacağı İddiaları Güçleniyor!

Fatih Akgün

Yorum Yap