Teknolojix Haber
İNTERNET

Microsoft: Rusya ve Kuzey Kore ilaç şirketlerine siber saldırı düzenliyor!

Microsoft, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) aşısı geliştiren ABD, Kanada, Fransa, Hindistan ve Güney Koreli 7 şirkete yönelik son aylarda Rusya ve Kuzey Kore menşeili siber saldırılar tespit ettiklerini duyurdu.

Microsoft’tan yapılan basın açıklamasında, “Son aylarda 3 devlet aktörü tarafından siber saldırılar tespit ettik, hedeflerinde doğrudan Covid-19 aşı geliştirme çalışmalarına katılan büyük şirketlerdi. Hedefler arasında, Kanada, Fransa, Güney Kore ve ABD’den büyük ilaç şirketleri ve aşı geliştiricileri” ifadesine yer verildi.

Açıklamanın metninde, “Saldırılar, Rusya menşeili bir aktör olan ‘Strontium’ ile ‘Zinc’ ve ‘Cerium olarak adlandırdığımız Kuzey Kore menşeili iki aktör tarafından yapıldı” dendi.

Saldırının hedefinde, aşıları farklı klinik araştırma aşamalarında olan firmaların olduğunu öne süren Microsoft, “Strontium, erişim verilerini çalmak için arama bulma ve giriş yapma çabalarına devam ediyor. Bu saldırılar, binlerce ve milyonlarca hızlı girişim kullanarak insanların hesaplarını kırmayı amaçlıyor” ifadesini kullandı.

Açıklamada ayrıca Kuzey Koreli tarafların genel olarak e-posta gönderme yoluyla hareket ettiği ileri sürüldü.

Related posts

iPhone’lar İçin 2020 Müjdesi Geldi!

admin

Telefon ve İnternet Abonelikleri e-Devlet Üzerinden İptal Edilebilecek!

Fatih Akgün

Microsoft’tan Hastanelere uyarı!

Fatih Akgün

Yorum Yap