Teknolojix Haber
İNTERNET

Microsoft Teams, Büyüyor! Günlük 75 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

 Popüler video konferans uygulaması Teams’in günlük 75 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Microsoft Teams, kullanıcı sayısında büyük artış görse de hala rakibi Zoom’un gerisinde.

Virüs sebebiyle evden çalışanların ve uzaktan eğitim alanların sayısı bir hayli fazla. Yaklaşık 6 hafta önce Microsoft, Microsoft Teams uygulamasının günlük 44 milyon aktif kullanıcısı olduğunu duyurmuştu. Şirket, uygulamanın kullanımındaki artışa dikkat çeken yeni rakam olan 75 milyonu açıkladı.

Microsoft, nisan ayında bir gün içindeki en yüksek katılımcı sayısının 200 milyon ile zirveye ulaştığını duyurdu. Microsoft’un rakibi Zoom ise bu ayın başlarında 300 milyon günlük kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı. Ancak bu rakam, tekil kullanıcıları yansıtmıyordu.

Pazar araştırma şirketi Creative Strategies tarafından paylaşılan istatistiklere göre şirketlerin %17.7’si görüşmeleri Microsoft Teams üzerinden gerçekleştiriyor. Zoom ise %27.3 kullanımla zirvede. Şirketlerin Zoom’da sıklıkla gündeme gelen güvenlik açıkları nedeniyle ilerleyen zamanlarda başka platformlara yönelmesi bekleniyor.

Microsoft’un Teams uygulamasını çok sayıda ilk yardım kuruluşu için ücretsiz hale getirmesinin büyümesine fazlasıyla etkili olduğu düşünülüyor. Microsoft, 100.000’den fazla çalışanı olan 20 kuruluşun Teams’i tercih ettiğini ve Accenture’ın 500.000 Team kullanıcı sayısını aşan ilk kuruluş olduğunu belirtti.

Related posts

MariaDB Nedir

Murat Yap

E-Dönüşüm süreçlerinden E-Arşiv Fatura için son tarih 1 Ocak 2020 Başvuru kılavuzu yazımızda

Fatih Akgün

Microsoft, Chromium’a Çift Ekranlı Cihaz!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap