Teknolojix Haber
YAZILIM

Microsoft test kullanıcılarına Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesini sundu (Bosanski jezik)

Microsoft Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi final versiyonununu yayınladı. 

Türkiye’de kullanımda olmayan Cortana’ya, aynı zamanda Windows arama bölümüne birtakım iyileştirmeler sunuyor. Cortana Windows 10 görev çubuğundan kaldırılabiliyor. Aynı zamanda dijital asistana yazma veya konuşma arasından seçim yapılabiliyor. Tüm kullanıcı arayüzü daha fazla şekilde sohbet görünümüne çevriliyor. Ayrıca Microsoft bu güncellemeyle birlikte arama ana sayfasına hava durumu, haberler, tarihte bugün ve yeni filmler gibi içerikler için de hızlı arama imkanı ekliyor.

Mayıs 2020 Güncellemesi Linux için Windows Alt Sistemi 2 sürümünü de getiriyor. Bunun içinde Microsoft bünyesinde geliştirilmiş özel bir Linux çekirdeği bulunuyor. Windows 10’da Linux entegrasyonu Microsoft’un Windows’taki Linux alt sistemi performansını önemli derecede iyileştirecektir. Microsoft bu çekirdeği Windows Update üzerinden güncelleyeceğinin sözünü de veriyor. Ve de açık kaynak koduna dönüştürülecek, böylelikle geliştiriciler de kendi Linux için Windows Alt Sistemi çekirdeklerini oluşturabilecekler ve değişikliklere katkıda bulunabilecekler. Kaynak: Teknoblog

Ažuriranje Microsoft Windows 10 zakazano je za maj 2020. godine

Cortana se ne koristi u Turskoj, ali za Windows nudi brojna poboljšanja. Cortana može ukloniti traku sa zadacima Windows 10. Možete istovremeno odabrati pisanje ili razgovor s digitalnim pomoćnikom. Takođe, ovom nadogradnjom Microsoft dodaje mogućnost brzog pretraživanja vijesti, historije i novih filmova. Ažuriranje donosi i Windows podsistem 2 za Linux koji će se značajno poboljšati. 

Related posts

Öğrencilerin Kullanabileceği Ücretsiz Bir Eğitim Uygulaması!

Yağmur Kübra Yazıcı

Su uyur telefon uyumaz !

Fatih Akgün

Jhon Mcafee gelirinin vergisini ödemedi tutuklandı

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap