Teknolojix Haber
YAZILIM

Microsoft , Windows 10 Arama Motoruna Yeni Özellik Ekledi

Microsoft, Windows 10 Arama Motoruna Koronavirüs Takip Aracı Ekledi

 

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının Bing’in koronavirüs bilgilendirme sayfasına kolaylıkla erişebilmeleri için işletim sisteminin arama motoruna yeni bir özellik ekledi. Windows 10 kullanıcıları, bundan böyle Windows 10’unun arama bölümü üzerinden Bing’in koronavirüs sayfasına doğrudan ulaşabilecekler.

 Dünyadaki hemen hemen bütün ülkeler koronavirüs salgını ile mücadele ederken, evlerinde olan insanlarda salgının gidişatı hakkında doğru bilgileri öğrenmeye çalışıyor.

Microsoft da hazırladığı bir sayfa üzerinden koronavirüs verilerini insanlarla paylaşıyor. Bing arama motoru için hazırlanan sayfada koronavirüs vaka ve ölüm sayıları, ülkelere göre sayısal olarak gösterilmekle beraber harita üzerinde de işaretleniyor. Ve aynı zamanda koronavirüs salgını ile grafiklere ve haberlere de ulaşılabiliyoruz.

Koronavirüs sayfasına Windows 10’ın arama çubuğundan ulalabileceksiniz

Bing’in koronavirüs bilgilendirme sayfasına şimdi Windows 10’un arama bölümünden de ulaşılabilecek. Microsoft’un sağladığı yeni bağlantı sayesinde Windows 10 kullanıcıları, arama çubuğundan koronavirüs verilerine ve haberlerine doğrudan ulaşabilecekler.

Microsoft, Windows 10’nun yeni özelliği için sunucu tarafında değişiklikleri uyguladı. Windows 10’unun yeni koronavirüs bağlantısını kullanmak için Windows 10 Ekim 2019 güncellemesine sahip olmak gerekiyor. 

 

Related posts

iPhone Mail Uygulamasında Güvenlik Açığı Bulundu!

Fatih Akgün

Vodafone Kodlama Minibüsü İstanbul’da faaliyete başladı

Fatih Akgün

Gmail Hesaplarınıza Dikkat Edin!Koronavirüs Nedeniyle Dolandırılabilirsiniz

Fatih Akgün

Yorum Yap