Teknolojix Haber
İNTERNET

Microsoft, Windows Arama Üzerinden Edge Reklamı Göstermeye Başladı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Chromium tabanlı Edge’in popülerliğinin artırmak için elinden geleni yapıyor. Edge için yeni bir reklam uygulaması daha başlatan şirket, şimdi de Windows Arama üzerinden Edge reklamı yapmaya başladı.

Kendi ürünlerini yine kendi ürünleri üzerinden reklam etmeyi seven Microsoft, tüketicilerin Microsoft’un yeni ürünlerini yine Microsoft ürünleri aracılığıyla tanıyor. Kısa bir süre önce Outlook üzerinden yeni tarayıcısının reklamını yapan şirket, şimdi de “Windows Arama” üzerinden Chromium tabanlı Edge reklamı yapmaya başladı. Microsoft’un gelişmiş Windows 10 özelliklerinden bir tanesi de Windows Arama. Tüketiciler, Görev Çubuğu üzerine ekledikleri Windows Arama bölümü ile aramak istedikleri terimlere kolaylıkla erişebiliyorlar.

Uzunca bir süredir internet tarayıcısı sektörü içerisinde olan Microsoft, bu sektör içerisinde bir türlü istediği yere gelemedi, Windows 10 ile birlikte Edge isimli yeni internet tarayıcısına geçiş yapan şirket, yine istediği noktaya gelemedi fakat bu sefer Edge’ nin popülerliğine katkı sağlayacakmış gibi gözüküyor.

Related posts

YouTube, Dünya Genelinde Çöktü!

Fatih Akgün

Google 5 Milyar Dolarlık Cezayla Karşı Karşıya Kaldı!

Fatih Akgün

Yorum Yap