Teknolojix Haber
OYUN

Microsoft Xbox Canlı Oyun Sorun Yaşıyor

Microsoft Xbox canlı yayını, Amerika’da bu hafta içinde iki kere teknik arızayla karşılaştı. Sorunlar geçen Cuma günü kullanıcıların bağlantı problemlerini yetkililere bildirmesiyle fark edildi. Microsoft’un Twitter üzerinden yaptığı açıklamada eşleştirme, grup sohbetleri ve grup arama bölümlerinde problem olduğunu belirtti.

Pazar günü ise, iki saatten uzun süren benzeri bir kesinti daha yaşandı. Kullanıcıların, Xbox One cihazlarına girişte de problemler olduğunu belirtmeleri, bu seferki sorunun biraz daha güç olduğunu gösterdi. Microsoft Xbox canlı yayın durumunu gösteren sayfada platform üzerinde hala problemler olduğu da yazıyordu.

Bugün ise, eşleştirme ve grup sohbetleri bölümlerinin düzeltildiğini bildirdiler. Ancak grup arama bölümüyle ilgili bir bilgi henüz paylaşılmadı.

İnsanlar salgından korunmak için evlerde vakit geçirmeye başladı. Devletler kalabalık alanlardan, restoranlardan, alışveriş merkezlerinden uzak durulması gerektiğini anlatıyor. Birçok lig iptal edildi ve çoğu iş yeri de evden çalışma sistemine geçti.

Amerika’da da her yerde olduğu gibi insanların vakitlerinin çoğunu evlerinde geçirmeye başladığı için evdeyken bu tarz platformları fazla tercih ettiği görülüyor. Bu sayede arkadaşlarıyla da online ortamda iletişimde kalıyorlar.

Related posts

Epic Games’den 1 Milyon Dolar Ödüllü Etkinlik!

Fatih Akgün

Rainbow Six: Siege “Kopyası” Davalık Oldu

League of Legends 10.7 Yamasını Alıyor: İşte Gelecek Değişiklikler

Fatih Akgün

Yorum Yap